אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים סבן קונה את פאנוויז'ן וסים וידיאו ב-622 מיליון דולר צילום: EPA

חיים סבן קונה את פאנוויז'ן וסים וידיאו ב-622 מיליון דולר

החברה המאוחדת תיקרא פאנוויז'ן הולדינגס ותספק שירותי הפקה ופוסט הפקה במטרה לרכב על הגל של פופולאריות שירותי הסטרימינג; סבן קפיטל תממן את הרכישה באמצעות קרן באיי קיימן, הלוואות ומכירת מניות

16.09.2018, 11:27 | שירות כלכליסט
סבן קפיטל אקוויזישיון (Saban Capital Acquisition) שבבעלותו של המיליארדר חיים סבן, רוכשת את החברות פאנוויז'ן וסים וידיאו אינטרנשיונל תמורת סכום כולל של 622 מיליון דולר, בעסקת מזומן ומניות שתיצור חברה המייצרת שירותי הפקה ופוסט הפקה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה המאוחדת, שתיקרא פאנוויז'ן הולדינגס, מקווה להרוויח מהעלייה בהוצאות של חברות המפיקים תכנים חדשים, זאת בעקבות הפופולאריות של שירותי הסטרימינג.

חיים סבן, צילום: EPA חיים סבן | צילום: EPA חיים סבן, צילום: EPA


 

על פי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), סבן קפיטל תשלם לבעלי המניות של פאנוויז'ן 368 מיליון דולר במזומן ועוד 8.1 מיליון מניות של סבן. 6 מיליון מניות נוספות יוקצו בהמשך אם החברה תעמוד בתנאים מסוימים. לפי תנאי העסקה, המשקיעים של סים יקבלו 110 מיליון דולר במזומן ועוד 3.1 מיליון מניות של סבן.

סבן קפיטל, זרוע הרכישות הנלווית לחברת ההשקעות של סבן בלוס אנג'לס, מתכוונת לממן את הרכישה באמצעות הון המוחזק בקרן באיי קיימן והלוואות בגובה 350 מיליון דולר. בחברה מקווים גם כי יגייסו 55 מיליון דולר באמצעות מכירת מניות.

"התקדמויות טכנולוגיות והופעתם של שירותי הסטרימינג שינו את האופן שבו הצרכנים צופים ומגלים תכנים. כתוצאה מכך יש צמיחה משמעותית בשוק לשירותי הפקה ופוסט הפקה", מסר סבן בהצהרה. "המגמה הזו יוצרת הזדמנות עצומה לפאנוויז'ן למנף את הטכנולוגיה המובילה שלה ולחפש הזדמנויות רכישה שיאפשרו לה לצמוח בצורה מקבילה ליצירת התכנים וערוצי ההפצה".

פאנוויז'ן החלה את דרכה כיצרנית מצלמות ועדשות וספקות של ציוד ושירותי הפקה. סים, הממוקמת בטורונטו, היא ספקית של פתרונות הפקה ופוסט הפקה, שפועלת בלוס אנג'לס, וונקובר, אטלנטה וניו יורק. "במשך קרוב ל-65 שנים שירתה פאנוויז'ן בגאווה את תעשיית הבידור וסיפקה ציוד מתקדם ושירות יוצא מהכלל כדי לתמוך בחזון היצירתי של הלקוחות שלנו", מסר המנכ"ל קים סניידר. הוא צפוי להפוך ליו"ר ולמנכ"ל החברה החדשה.

החברות מעריכות כי המיזוג יושלם ברבעון הראשון של 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות