אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנושין מציע למכירה את דירתו במנהטן ב-32.5 מיליון דולר צילום: רויטרס

מנושין מציע למכירה את דירתו במנהטן ב-32.5 מיליון דולר

שר האוצר האמריקאי מוכר את דירתו שנמצאת בבעלות המשפחה כבר עשורים, ב"בניין הדירות העשיר בעולם", שעם דייריו נמנו משפחות רוקפלר וברונפמן. מה כוללת הדירה?

16.09.2018, 20:42 | שירות כלכליסט

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין מעמיד למכירה את דירתו בניו יורק, שנמצא בבעלות המשפחה כבר עשורים. הוא מבקש תמורתה 32.5 מיליון דולר.

הדירה, ששוכנת בכתובת 740 פארק אווניו, כוללת 12 חדרים, מתוכם 5 חדרי שינה, והיא בגודל 604 מ"ר, המתפרסים על פני שני קומות. היא נמצאת בתוך אחד הבניינים האקסקלוסיביים ביותר בניו יורק, שבמרוצת השנים התגוררו בו משפחות עשירות כמו וונדרבילט, רוקפלור וברונפמן. בין הדיירים העשירים המתגוררים בו היום נמנים סטיבן שוורצמן מבלאקסטון, המתגורר בטריפלקס שרכש לפני 20 שנה עבור 35 מיליון דולר, ומנהל קרן הגידור ישראל אנגלנדר, ששילם 71 מיליון דולר עבור דופלקס בבעלות הממשלה הצרפתית השוכן מתחת לדופלקס שכבר בבעלותו. הבניין נבנה על ידי ג'יימס לי, סבה של ג'קלין קנדי אונסיס. דמי התחזוקה החודשיים בבניין עומדים על מעל 17 אלף דולר.

סטיבן מנוצ סטיבן מנוצ'ין והדירה למכירה במנהטן | צילום: גטי אימג'ס סטיבן מנוצ

מנוצ'ין  הוא הבעלים של הדירה מאז 2000, כשרכש אותה מדודתו, קרול לדרמן עבור 10.5 מיליון דולר. כך לפי הספר "740 פארק: הסיפור של בניין הדירות העשיר בעולם", שכתב מייקל גרוס. הנכס אמנם נמצאת בבעלות משפחת מנוצ'ין מאז שנות ה-60, אך הוא לא שימש כבית המגורים העיקרי שלו. מנוצ'ין העביר את מרבית זמנו בקליפורניה לפני שמונה לתפקיד שר האוצר בממשל טראמפ.

לדירה גם מעלית פרטית, פינות אח מעץ ומשיש, גרם מדרגות מפואר וחלונות גדולים המשקיפים על השדרה.

הדירה למכירה של מנוצ הדירה למכירה של מנוצ'ין. היתה בבעלות הדירה כבר עשרות שנים | צילום: WARBURG REALTY הדירה למכירה של מנוצ

מנוצ'ין שימש בעבר כבנקאי בגולדמן זאקס וכמנכ"ל חברת הפקות ומימון סרטים, כמו אווטאר וסדרת אקס מן. בבעלותו עוד מספר לא מבוטל של בתים מפוארים, ביניהם אחוזת חוף בסאות'המפטון, ניו יורק, עליה שילם 14.78 מיליון דולר ב-2005, וילה בבל אייר שעלתה לו 26.5 מיליון דולר ב-2009 ואחוזה של 9 חדרי שינה ו-12.5 חדרי אמבטיה שרכש לאחר מינויו לשר האוצר בוושינגטון עבור 12.585 מיליון דולר.

 , צילום: WARBURG REALTY צילום: WARBURG REALTY  , צילום: WARBURG REALTY

 , צילום: WARBURG REALTY צילום: WARBURG REALTY  , צילום: WARBURG REALTY

 , צילום: WARBURG REALTY צילום: WARBURG REALTY  , צילום: WARBURG REALTY

 , צילום: WARBURG REALTY צילום: WARBURG REALTY  , צילום: WARBURG REALTY

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות