אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועצה הלאומית לכלכלה בוחנת את הפחתת מס רווחי הון צילום: אלכס קולומויסקי, גיא אסיאג

המועצה הלאומית לכלכלה בוחנת את הפחתת מס רווחי הון

ראש הממשלה הינחה את יו"ר המועצה אבי שמחון להגיש לו המלצות באשר להצעה להפחית את מס רווחי הון שעומד כיום על 25%. באוצר זועמים: "המהלך אינו בסמכות המועצה". השר שטייניץ אומר כי ייתכן שהיתה טעות להעלות את המס בקדנציה שלו כשר אוצר

16.09.2018, 15:59 | עמרי מילמן

 המועצה הלאומית לכלכלה בוחנת את הפחתת מס רווחי ההון  ויו"ר המועצה צפוי להגיש את ההמלצות לאחר החגים.

קראו עוד בכלכליסט

את הנושא העלה שר המדע בישיבת ממשלה לפני כמה שבועות כשטען כי יש להפחית את המס. בעקבות כל הינחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון לבחון את הפחתת מס רווחי ההון שעומד היום על 25%.

יובל שטייניץ שר האנרגיה. ייתכן שהיתה טעות, צילום: עמית שעל יובל שטייניץ שר האנרגיה. ייתכן שהיתה טעות | צילום: עמית שעל יובל שטייניץ שר האנרגיה. ייתכן שהיתה טעות, צילום: עמית שעל

במהלך הישיבה אמר שר האנרגיה יובל שטייניץ כי אולי זו היתה טעות להעלות את המס בתקופתו כשר אוצר מ-20% ל-25%.

סוגיית מס רווחי ההון עלתה מספר פעמים במהלך הקנדציה של הממשלה הנוכחית, כאשר שר האוצר משה כחלון הבהיר בכל פעם מחדש כי הנושא אינו נמצא על הפרק.

בשלב זה הפחתת מס כלשהי תהווה אתגר משמעותי עבור משרד האוצר שכן נכון להיות ההכנסות ממסים עומדות בתחזיות בשונה משנים קודמות בהן היו גבוהות מהתחזית) והוצאות הממשלה מגיעות לביצוע מלא, משמעות הדבר היא כי הגרעון של הממשלה צפוי להגיע ליעד המתוכנן (2.9%) וכל חריגה תביא לפריצתו. במקביל מבקשים נתניהו וכחלון להגדיל את תקציב הביטחון מבלי שיש בינתיים מקור תקציבי לכך, מה שעוד יותר עלול להקשות על הפחתת מסים כלשהי. 

מנכ"ל האוצר מסר: "הפחתת מסים הינו פררוגטיבה של שר האוצר ומשרד האוצר ולכן אינו בסמכותה של הרשות הלאומית לכלכלה. ככל שפרופסור שמחון מעוניין לשלוח נייר עמדה למשרד האוצר שידון בו במסגרת הדיונים המקצועיים באוצר הוא כמובן מוזמן לעשות זאת, אך ככל שתהייה בחינה להפחתת מסים כלשהי היא תיעשה במסגרת הדיונים מקצועיים של הדרג המקצועי באוצר אשר יביא את המלצותיו בפני שר האוצר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות