אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת חממי מכרה קרקע ביבנה ב-91 מיליון שקל הדמיה: Red Bird studio, אסף פרץ

משפחת חממי מכרה קרקע ביבנה ב-91 מיליון שקל

מדובר בקרקע המיועדת להקמת 200 יח"ד במרכז העסקים של העיר; הרוכשת חברת ש.י שפץ וקנין

17.09.2018, 10:55 | דותן לוי

חברת סביוני יבנה שבשליטת משפחת חממי חתמה על הסכם למכירת זכויותיה לבניית 200 יח"ד בשלושה מגרשים במרכז העסקים הראשי של יבנה (מע"ר) לחברת ש.י שפץ וקנין בתמורה ל-91 מיליון שקל (לפני מע"מ). 

מדובר בקרקע של רשות מקרקעי ישראל וסביוני יבנה שרכשה את הזכויות בקרקע במסגרת מכרז של רמ"י כאשר הייתה ביעוד של דיור מוגן. לאחר הרכישה פעלה החברה לשנות את יעוד הקרקע לטובת מגורים. השינוי בקרקע התאפשר רק בשנת 2016 במסגרת תכנית בסמכות ועדה מחוזית שפורסמה למתן תוקף. במסגרת התוכנית ניתן יהיה לשלב במרכז העסקים הראשי של יבנה בניה למגורים.

אתר בנייה (אילוסטרציה), צילום: Nikguy-pixabay אתר בנייה (אילוסטרציה) | צילום: Nikguy-pixabay אתר בנייה (אילוסטרציה), צילום: Nikguy-pixabay

המע"ר כולו משתרע על שטח של כ-125 דונם במרכז העיר, וכולל פיתוח של שטחי מסחר ומשרדים בהיקף של כ-38 אלף מ"ר, מבני ציבור בשטח של 13,900 מ"ר ובהם בניין העירייה החדש, וכ-500 יח"ד למגורים אשר יבנו במבני מגורים של עד 22 קומות בצפיפות של 17 יח"ד לדונם.

במהלך השנים הגישה החברה 2 תביעות בגין סחבת של העיריה ושל רמ"י אשר מנעו ממנה את הבניה על הקרקע. תביעה ראשונה הוגשה על ידי החברה בשנת 2012 ובשנת 2016 שולמו לה על ידי רמ"י ועיריית יבנה כ-9 מיליון שקל. בהמשך הוגשה בחודש יולי האחרון תביעה נוספת, גם היא בגין רשלנות, סחבת והתנהלות לא תקינה של שני הגופים אשר לטענת החברה הסבו לה נזקים. בתביעה שהוגשה כעת תובעת החברה 20 מיליון שקל.

את חברת סביוני יבנה ייצגו בעסקה עורכי הדין שמואל שוב, שושי בירזון וטל גליקסמן ממשרד עורכי הדין שוב ושות', ואת הקונה ייצג משרד עוה"ד פינקו שור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות