אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: ועדת האיתור למחליף של סלינגר מזמנת עוד שלושה בכירים לראיון צילום: עמית שעל

ברגע האחרון: ועדת האיתור למחליף של סלינגר מזמנת עוד שלושה בכירים לראיון

ועדת האיתור למינוי ממונה על שוק ההון זימנה הערב לראיון את ד"ר גיתית גור גרשגורן, מנהלת המחלקה הכלכלית ברשות ני"ע, ואת סגניה של סלינגר, שתחילה נפסלו אך הגישו השגה, הראל שרעבי ואסף מיכאלי

17.09.2018, 15:49 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ועדת האיתור למינוי ממונה על שוק ההון נחושה בדעתה לסיים את הליך האיתור עוד היום (ב') ומזמנת לפגישות דחופות שלושה מועמדים. סגניה של סלינגר - הראל שרעבי, אסף מיכאלי (שהגישו השגה על ההחלטה של נציבות שירות המדינה לקבוע שאינם עומדים בתנאי הסף), ואת ד"ר גיתית גור גרשגורן, מנהלת המחלקה הכלכלית ברשות ניירות ערך.

קראו עוד בכלכליסט

בוועדה בראשות שי באב"ד נחושים להציג כבר בימים הקרובים שלושה מועמדים מומלצים לשר האוצר משה כחלון. מי שכבר רואיין על ידי הוועדה הם עו"ד שגית אפק, רמי דיין, לימור דנש, רון וייסברג, בני שיזף וסוכן הביטוח הוותיק עקיבא קלימן. יצויין כי פרופ' שמואל האוזר, חבר בוועדת האיתור, היה הבוס של גור גרשגורן כיו"ר רשות ניירות ערך ונמנה על ממליציה ולכן יהיה מנוע ככל הנראה מלקיחת חלק בראיון שלה.

נוכחותו של האוזר בוועדה מגיעה בין היתר על רקע רצון במשרד האוצר לשנות את פני רשות שוק ההון ובכלל לבצע שינוי במבנה הרגולטורי הפיקוחי על הבנקים, בתי ההשקעות וחברות הביטוח.

שי באבד מנכ"ל משרד האוצר, צילום: אלכס קולומויסקי שי באבד מנכ"ל משרד האוצר | צילום: אלכס קולומויסקי שי באבד מנכ"ל משרד האוצר, צילום: אלכס קולומויסקי

בין הספקולציות שמסתובבות כעת סביב הכאוס בהליך המינוי והתמשכות התהליך כמו גם שאלת העמידה בתנאי הסף של חלק מהמועמדים, היא שהוועדה צפויה לבקש לראיין גם מועמדים שלא הגישו מועמדות פורמלית, מה שעשוי להחזיר למגרש את עו"ד מיה ליקוורניק, בין בכירות עורכי הדין בישראל שהייתה שותפה בכירה במשרד מיתר ליקוורניק וסומנה על ידי כחלון כמועמדת המובילה לתפקיד.

ליקוורניק לא עמדה לכאורה בתנאי הסף בשל היעדר ניסיון מקצועי בתחומי הפעילות של רשות שוק ההון, אך לאחר שעו"ד אפק, היועצת המשפטית לועדת הכספים נמצאה כמי שעומדת בתנאי הסף (הן ברמת ניסיון ניהולי והן מקצועי) קשה יהיה לטעון שליקוורניק לא עומדת בתנאים, כמי שבין היתר הובילה עסקאות מיזוג ורכישה רבות בשוק ההון.

המועמדים להחלפת סלינגר: הראל שרעבי, אסף מיכאלי וגיתית גור גרשגורן, צילום: עמית שעל המועמדים להחלפת סלינגר: הראל שרעבי, אסף מיכאלי וגיתית גור גרשגורן | צילום: עמית שעל המועמדים להחלפת סלינגר: הראל שרעבי, אסף מיכאלי וגיתית גור גרשגורן, צילום: עמית שעל

אף על פי כן, בדומה לעו"ד מיכל הלפרין, הממונה על רשות ההגבלים העסקיים שהייתה אף היא שותפה במיתר, ליקוורניק עלולה לעמוד בפני שורה פוטנציאלית של ניגודי עניינים שכן בין לקוחות מיתר ליקוורניק נמנים גופים כמו קבוצת הראל וקבוצת דלק של יצחק תשובה. כידוע, קבוצת דלק מנסה כבר תקופה למכור אחזקותיה בחברת הביטוח הפניקס אך לא הצליחה עד כה להביא קונה שיאושר על ידי רשות שוק ההון.

סביב התפקיד של הממונה הבא שיחליף את דורית סלינגר בוחשים לא מעט גורמים בהם איגוד חברות הביטוח שהיו"ר שלו הוא יאיר המבורגר ומנוהל על ידי עו"ד גיא רוטקופף, לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד אפי נוה, סגן שר הבריאות משה ליצמן שתומך במועמדות של אפק, סגן שר האוצר יצחק כהן, בין הגורמים המקצועיים הותיקים והמוערכים באוצר שתומך במינוי של אסף מיכאלי, במשרד המשפטים ובמשרד היועץ המשפטי לממשלה שרוצים לשמור על טוהר ההליך וכמובן גם במשרד האוצר – כחלון עצמו ומנכ"ל המשרד שי באב"ד שמנהל את ועדת האיתור. מועמדת נוספת שיכולה לחזור למשחק היא ענת לוין, לשעבר משנה למנכ"ל כלל שלא הגישה מועמדות פורמלית אך עשויה להיקרא אף היא באופן יזום על ידי הוועדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות