אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: תשתית ראייתית נגד הבכיר במשרד הביטחון שחשוד בקבלת שוחד מקבלנים צילום: shutterstock

פרסום ראשון

המשטרה: תשתית ראייתית נגד הבכיר במשרד הביטחון שחשוד בקבלת שוחד מקבלנים

המשטרה העבירה לפרקליטות את תיק החקירה נגד יובל שרעבי, מנהל מחוז צפון באגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון. על פי החשד שרעבי ניפח תשלומים של עשרות מיליוני שקלים לטובת קבלני תשתיות בתמורה לשוחד

17.09.2018, 16:35 | תומר גנון

החשד לשחיתות במשרד הביטחון: המשטרה סיימה את החקירה נגד מנהל מחוז צפון באגף ההנדסה והבינוי, יובל שרעבי, שחשוד בקבלת שוחד מקבלנים.

התיק עבר לפני כשבועיים לפרקליטות מחוז צפון לבחינה, כשבמשטרה סבורים כי ישנה תשתית ראיתית מספקת להעמיד את שרעבי לדין.

שרעבי נעצר על היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) שבלהב 433 בחודש יוני, בחשד לביצוע עבירות של קבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים, זיוף הלבנת הון. שופט בית משפט השלום בראשל"צ, גיא אבנון, כתב בדיון הראשון להארכת מעצרו כי "חומר החקירה שהונח בפניי מבסס חשד סביר הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו".

כפי שנחשף ב"כלכליסט", החשדות נגד שרעבי התעוררו כבר בסוף 2017 במסגרת חקירה פנימית שביצע הממונה על הביטחון במשרד הביטחון (המלמ"ב).

לאור התפתחות משמעותית בפרשה, וראיות חדשות שהתגלו, הצטרפה לחקירה גם המשטרה. שרעבי נעצר ויחד איתו עוכבו לחקירה שלושה קבלנים. לאחר ששוחרר בתנאים מגבילים הוא הורחק ממשרד הביטחון עד לחודש אוקטובר. לאחר מכן, כך סוכם בין המשטרה לעורך דינו עמיר קמחי, הוא יושעה על ידי נציבות שירות המדינה ממחוזי צפון על מנת שיוכל לקבל מחצית משכרו.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

החשד: תשלומים מנופחים

 

על פי החשד שרעבי פעל להוציא במרמה עשרות מיליוני שקלים ממשרד הביטחון וצה"ל לטובת קבלנים המבצעים עבודות תשתית. זאת בין היתר על ידי אישור דרישות תשלום לעבודות שלא בוצעו או בוצעו בחלקן.

שרעבי, כך החשד, דיווח על היקפי עבודה לא כפי שבוצעו בפועל על מנת להגדיל את רווחיהם של הקבלנים, תוך שהוא מסתיר ממשרד הביטחון את היקף העבודות שבוצעו או את סוג הפעילות וכמות המוצרים שנופקו בפועל.

על פי אתר משרד הביטחון, אגף ההנדסה והבינוי הינו הסמכות המקצועית והזרוע המבצעת בתחום הבינוי במערכת הביטחון ובבסיסי צה"ל. הוא חולש על תקציב של מיליארדי שקלים בשנה. האגף עוסק בייזום, תכנון והוצאה אל הפועל של פרויקטים חדשים בתחום הבינוי, ובפיתוח ואחזקת מבנים ותשתיות של מערכת הביטחון בזמן שגרה ובחירום. האגף מורכב מאנשי צבא בדרגות שונות ומעובדי משרד הביטחון, ביניהם מהנדסים, אדריכלים והנדסאים מתחומי הבנייה, העוסקים בניהול פרויקטים, במחקר ופיתוח ובנושאי הנדסה שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות