אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות לכיל: המתחרה מבלארוס תמכור לסינים אשלג במחיר מנופח

חדשות טובות לכיל: המתחרה מבלארוס תמכור לסינים אשלג במחיר מנופח

לפי ההערכות, חברת BPC מבלארוס חתמה על חוזה אספקה מול הסינים במחיר של 290 דולרים לטון אשלג. מדובר בעלייה שבין 25% ל-30% ביחס למחיר הקודם לפיו פעלה החברה אשתקד

17.09.2018, 18:23 | חזי שטרנליכט

מניית חברת כיל זינקה היום (ב') בבורסה בשיעור חד של מעל ל-4.3% על רקע הערכות כי חברה מתחרה מבלארוס חתמה על הסכם לאספקת אשלג לסין - במחיר הגבוה בעשרות אחוזים מעל מחיר השוק. הסינים היו אמורים לחדש מוקדם יותר בקיץ את החוזה לאספקת האשלג מול כיל ומול יצרניות האשלג הנוספות בעולם, אך משום מה השנה מתעכב החידוש וכיל כמו גם המתחרות שלה, פועלות מול סין על בסיס הסכם אספקה שלמעשה הסתיים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההערכות חברת BPC מבלארוס חתמה על חוזה אספקה מול הסינים במחיר של 290 דולרים לטון אשלג. מדובר בעלייה, כך לפי אותן הערכות שבין 25% ל-30% ביחס למחיר הקודם לפיו פעלה החברה אשתקד. החדשות הטובות מבחינת המשקיעים הן, שכל חתימה כזאת, היא סנונית שמבשרת את ההסכם הבא. לכן, ככל הנראה זו הסיבה שמניית כיל זינקה במחזור של כ-100 מיליון שקל, גדול פי 3 מהממוצע היומי בשלושת החודשים האחרונים.

רביב צולר מנכ"ל כיל, צילום: דן לב רביב צולר מנכ"ל כיל | צילום: דן לב רביב צולר מנכ"ל כיל, צילום: דן לב

כיל שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר, חתמה מול הודו חוזה לאספקה של 550 אלף טונות של אשלג בסוף חודש אוגוסט האחרון. יצויין כי הודו נחשבת בדרך כלל לגורם שחותם אחרי ממשלת סין, ולכן מדובר במצב חריג. המחיר שנחתם מול הודו היה גבוה ב-21% ביחס לשנה שעברה.

מניית כיל נמצאת במסלול התאוששות חד בשנה החולפת, עם ההתאוששות העקבית במחירי האשלג בעולם. המניה עלתה בכ-54% מתחילת 2018, אך מתחילת ספטמבר היא נסחרת בערך באותה סביבת תמחור, שמגלמת לחברה שווי שוק של כ-27.4 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות