אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת האיתור לממונה על שוק ההון מתקשה לבחור צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

ועדת האיתור לממונה על שוק ההון מתקשה לבחור

הוועדה שבראשה יושב מנכ"ל האוצר שי באב"ד ובה חבר גם שמואל האוזר קיימה דיונים אל תוך הלילה, אך לא הצליחה לגבש רשימה ובה 3 שמות שיוגשו לשר האוצר כחלון. הערכות: המועמדים המובילים הם אסף מיכאלי, גיתית גור גרשגורן ורמי דיין

18.09.2018, 11:39 | רחלי בינדמן
ועדת האיתור למינוי ממונה על רשות שוק ההון ישבה עד השעה 2:00 לפנות בוקר, לאחר שראיינה החל מ-21:00 בערב שלושה מועמדים נוספים שתחילה נפסלו על ידי נציבות שירות המדינה: אסף מיכאלי והראל שרעבי - הסגנים של הממונה על שוק ההון, וד"ר גיתית גור גרשגורן - מנהלת המחלקה הכלכלית ברשות ניירות ערך.

קראו עוד בכלכליסט

פרופ' שמואל האוזר חבר הוועדה נכח גם בראיון של גרשגורן למרות שהיה הבוס שלה ברשות ונתן לה המלצה מחמיאה, אך נמנע מלקחת חלק בשאלות. שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר ויו"ר ועדת האיתור הוביל את הראיונות בעוד שיתר החברים שתקו.

באב"ד הבטיח להשלים את ההליך עד אתמול ולהגיש לשר האוצר משה כחלון שלושה מועמדים מומלצים, אך ככל הנראה על רקע מחלוקות בין חברי הוועדה הוחלט לדחות את ההחלטה עד לאחר החג. ככל הנראה, חברי הוועדה מעוניינים לשוחח טלפונית ולהביע את השגותיהם, כאשר כנראה הראיונות של מיכאלי, שרעבי וגרשגורן טרפו את הקלפים ומנעו הסכמה פה אחד בין החברים.

דורית סלינגר ושי באב"ד. ההכרעה על המחליף - לאחר יום כיפור, צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן דורית סלינגר ושי באב"ד. ההכרעה על המחליף - לאחר יום כיפור | צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן דורית סלינגר ושי באב"ד. ההכרעה על המחליף - לאחר יום כיפור, צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

ישנן גם ספקולציות שלפיהן הוועדה תבקש לראיין מועמדים שלא הגישו טפסים לוועדה, כמו עו"ד מיה ליקוורניק. אך ההסתברות לכך אינה גבוהה על רקע רצון הוועדה לסיים מלאכתה כבר לאחר החג.

לפי ההערכות, המועמדים המובילים כעת הם מיכאלי, גור גרשגורן ורמי דיין, שותף בסוכנות אגם לידרים, אך הפור כאמור ייפול רק לאחר כיפור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות