אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר 2 בסין: "אנו חווים יותר קשיים מבעבר בשמירה על היציבות" צילום: גטי אימג'ס

מספר 2 בסין: "אנו חווים יותר קשיים מבעבר בשמירה על היציבות"

ראש הממשלה הסיני לי קצ'יאנג התייחס למצבה הכלכלי של סין בנאום בפורום הכלכלי העולמי, על רקע ההסלמה במלחמת הסחר עם ארה"ב. לדבריו, "בייג'ינג הכינה מספיק כלים" כדי להתמודד עם הקשיים הניצבים בפניה

19.09.2018, 19:30 | שירות כלכליסט

על רקע ההסלמה ביחסי הסחר בין ארה"ב וסין, אמר היום ראש הממשלה הסיני לי קצ'יאנג כי ברשות ממשלתו קיימים מספיק כלים בארסנל על מנת לסייע לכלכלת המדינה לעמוד באתגרים הניצבים בפניה.

קראו עוד בכלכליסט

"בפני סין עומד מצבור של קשיים ואתגרים בהתפתחות הכלכלית שלה", אמר קצ'יאנג בנאום שנשא בפורום הכלכלי העולמי בעיר טיאנג'ין בסין. לדבריו, סין משולבת באופן עמוק בכלכלה העולמית, ולכן הכלכלה הסינית מושפעת באופן בלתי נמנע משינויים בכלכלה הגלובלית ובסחר. אנחנו חווים יותר קשיים בשמירה על ביצועים יציבים של הכלכלה הסינית".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "שום החלטה חד-צדדית לא תאפשר להשיג פתרון", אמר ראש הממשלה הסיני, צילום: גטי אימג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "שום החלטה חד-צדדית לא תאפשר להשיג פתרון", אמר ראש הממשלה הסיני | צילום: גטי אימג'ס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "שום החלטה חד-צדדית לא תאפשר להשיג פתרון", אמר ראש הממשלה הסיני, צילום: גטי אימג

למרות זאת, קצ'יאנג עמד על כך שלסין נוח מאוד עם המצב הכלכלי הנוכחי. לדבריו, בייג'ינג "הכינה מספיק כלים כדי להתמודד עם סיכונים ואתגרים" והדגיש כי "כלי מדיניות אלה יאיצו את היכולת של סין להתמודד עם אתגרים וקשיים שונים".

 ראש הממשלה הסיני אמר כי ארצו לא מצפה לערוך שינויים גדולים במדיניות המקרו-כלכלית שלה, אך במקום זאת תיתן יותר תשומת לב לצעדי מנע.

קצ'יאנג, השני בשרשרת הפיקוד בסין אחרי הנשיא שי ג'ינפינג, לא הזכיר באופן ספציפי את מלחמת הסחר בין סין וארה"ב, אך חזר על המסר שבייג'ינג מרבה להדגיש, ולפיו "סחר חופשי מסייע לעולם בכללותו, ומדינות צריכות לקבל החלטות יחד".

לדבריו, "חיוני שנשמור על העקרונות הבסיסיים של מולטילטריזם וסחר חופשי. אנו מאמינים שכללים אלה תרמו רבות להתקדמות של כל המין האנושי. אם מתעוררות בעיות כלשהן, הן צריכות להיפתר דרך שיח. שום החלטה חד-צדדית לא תאפשר להשיג פתרון ממשי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות