אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האשה שהטילה קנס ענק על גוגל מחפשת עכשיו את אמזון צילום: אי פי איי

האשה שהטילה קנס ענק על גוגל מחפשת עכשיו את אמזון

מרגרט וסטגר, נציבת התחרות באיחוד האירופי שהטילה קנס של 2.7 מיליארד דולר על גוגל, החלה לבחון את השימוש שעושה אמזון במידע של בעלי חנויות מקוונות לצורך הגדלת מכירותיה

19.09.2018, 19:30 | שירות כלכליסט

הרגולטורים של האיחוד האירופי מתשאלים בעלי חנויות באמזון על השימוש שעושה ענקית הסחר המקוון במידע שלהם, זאת כדי לבחון אם יש צורך בנקיטת צעדים משמעותיים נגד החברה - כך אמרה היום נציבת התחרות באיחוד האירופי מרגרט וסטגר.

קראו עוד בכלכליסט

דבריה של וסטגר, הממונה על ההגבלים העסקיים באיחוד האירופי, נאמרו היום על רקע הקריאות באירופה ליותר התערבות בפרקטיקות הסחר של אמזון, ואפילו קריאות לפיצול שלה, בשל גודלה העצום.

מייסד אמזון ג מייסד אמזון ג'ף בזוס | צילום: בלומברג מייסד אמזון ג

וסטגר אמרה כי בחינת עניינה של אמזון נחוץ עקב היותה חברה ש"מארחת" סוחרים באתר שלה ובאותה זמן מתחרה איתם, ועושה שימוש במידע שהם מוסרים לה לצורך הגדלת מכירותיה.

"אנחנו אוספים מידע על הנושא ושלחנו מספר שאלונים לשחקנים הפועלים בשוק כדי להבין את הנושא באופן מלא", אמרה וסטגר במסיבת עיתונאים. "זה עדיין מוקדם מאוד, ולא פתחנו באופן רשמי בחקירה. אנחנו רוצים לוודא קודם לכן שיש לנו את התמונה המלאה".

אמזון עצמה לא הגיבה לידיעה.

לוסטגר, שהטילה בעבר קנס עצום על גוגל בגובה 2.7 מיליארד דולר, יש כוח אדיר לקנוס חברות בהיקף של עד 10% מהמחזור הגלובלי שלהם על הפרת חוקי ההגבלים העסקיים של האיחוד.

אמזון מאפשר לצדדים שלישיים למכור מוצרים באתר שלה. התשאול שעורכת וסטגרת נועד לקבוע אם אמזון מציבה את אותם צדדים שלישיים בנחיתות על ידי שימוש שהיא עושה במידע שלהם כדי להגדיל את מכירותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות