אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת תן ביס אושרה בהולנד בערב יום הכיפורים צילום: תן ביס

עסקת תן ביס אושרה בהולנד בערב יום הכיפורים

בעלי המניות של Takeaway.com ההולנדית אישרו פה אחד את רכישת החברה הישראלית תמורת 135 מיליון יורו. Takeaway היתה חייבת לאשר את העסקה עד סוף השנה - אחרת היתה חשופה לקנס של 2.6 מיליון יורו

19.09.2018, 19:54 | רן אברמסון

 בעלי המניות של החברה ההולנדית Takeaway.com אישרו אתמול (ג') פה אחד את רכישת חברת תן ביס הישראלית. ביולי האחרון הודיעה Takeaway.com כי תרכוש את תן ביס בתמורה ל-135 מיליון יורו (157 מיליון דולר) וכי תשלים את העסקה עד סוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט

עם אישור העסקה בידי בעלי המניות הוסר אחד המחסומים שעמדו בפני מימושה של העסקה, שכן אילולא היו בעלי המניות מאשרים את העסקה, היתה חייבת החברה ההולנדית לשלם לתן-ביס קנס של 2.6 מיליון יורו.

שליחה של חברת משלוחי המזון Takeaway שרכשה את תן ביס, צילום: takeaway שליחה של חברת משלוחי המזון Takeaway שרכשה את תן ביס | צילום: takeaway שליחה של חברת משלוחי המזון Takeaway שרכשה את תן ביס, צילום: takeaway

המרוויחים העיקריים מרכישת תן ביס הם מייסדה תמיר כרמל וקרן הפרייווט אקוויטי האמריקאית TA Associates, שרכשה מכרמל 80% מהחברה בשנת 2016. בסך הכל גרף כרמל לכיסו מהמכירה ל־TA Associates ומהעסקה הנוכחית כ־350 מיליון שקל.

Takeaway.com הוקמה בהולנד בשנת 2000 על ידי יֵטְסֶה חרוּן (Jitse Groen) שהיה סטודנט באותו הזמן. החברה נסחרת בבורסת אמסטרדם לפי שווי של 2.7 מיליארד יורו, נכון להיום (ד'). לפי דו"חות החברה, בשנה שעברה היא רשמה 68.3 מיליון הזמנות אוכל מ-11.5 מיליון משתמשים פעילים, בהולנד, פולין, גרמניה, פורטוגל, בולגריה, בלגיה, אוסטריה, וייטנאם ושוויץ. בבעלותה מותגי משלוחי המזון הגדולים בגרמניה, פולין, בלגיה ואוסטריה.

הכנסות החברה ב-2017 הגיעו ל-74.4 מיליון יורו, אך היא רשמה הפסד EBITDAשל 27.5 מיליון יורו. ב-2016 היא רשמה הפסד קטן יותר, של 18 מיליון יורו. החברה תלתה את ההפסד אשתקד בהוצאות להגדלת האחזקה שלה בחברה שדרכה היא פועלת בוייטנאם ובהוצאות מס גבוהות יותר בהולנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות