אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבינלאומי ממזג את בנק אוצר החייל לתוכו; בוועד נערכים למאבק צילום: אוראל כהן

הבינלאומי ממזג את בנק אוצר החייל לתוכו; בוועד נערכים למאבק

המהלך מתבצע במטרה לייצר התייעלות משמעותית אך תוך שמירה על המותג הנפרד; הבנק יבצע הפרשה של 40 מיליון שקל "בגין ההתייעלות הצפויה בכוח האדם"; הנהלת הבנק נערכת לדיונים עם הוועד בקשר להשלכות המיזוג על העובדים

20.09.2018, 13:25 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בהתאם לתכניות - דירקטוריון הבנק הבינלאומי ודירקטוריון אוצר החייל אישרו את המיזוג של בנק אוצר החייל, בנק המוחזק בבעלות של 100% על ידי הבינלאומי.   

קראו עוד בכלכליסט

המיזוג יערך בדומה למיזוגים הקודמים שערכה קבוצת הבינלאומי בעבר כמו למשל המיזוג עם בנק "פאגי" - כך שבנק אוצר החייל יישמר כמותג עצמאי גם לאחר מיזוגו המשפטי לתוך הבינלאומי. הבנק ימשיך לשמר את המומחיות של אוצר החייל בתחום הקמעונאי ובמתן שירותים לאוכלוסיית מערכת הביטחון. כמו כן ישמרו מערך הסינוף ועובדיו תחת מותג אוצר החייל וכן ההסכמים הקיימים עם משרד הביטחון ומועדון אנשי הקבע "חבר".

מימין אירית איזקסון יו"ר הבנק הבינלאומי ומנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק, צילום: אוראל כהן מימין אירית איזקסון יו"ר הבנק הבינלאומי ומנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק | צילום: אוראל כהן מימין אירית איזקסון יו"ר הבנק הבינלאומי ומנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק, צילום: אוראל כהן

ההחלטה על המיזוג התקבלה לאחר שהנהלת הבנק והנהלת בנק אוצר החייל קיימו דיונים עם ההסתדרות, ועם ועד העובדים של אוצר החייל בנוגע לאפשרות של מיזוג של אוצר החייל עם ולתוך הבנק הבינלאומי ו/או שינויים מבניים אחרים באוצר החייל הנדרשים לשיפור היעילות התפעולית שלו ושל הקבוצה, ולאחר שדיונים אלה לא נשאו פרי.

לאור ההחלטה בדבר המיזוג, הנהלת הבנק הבינלאומי תקיים דיונים עם ועדי העובדים הרלבנטיים וההסתדרות ביחס להשלכות האפשריות של המיזוג על העובדים.

הבנק הבינלאומי צופה תועלת משמעותית במיזוג. בבנק, בניהולה של סמדר ברבר צדיק, צופים כי ניהול הפעילות המשותפת של הבנקים המתמזגים בבנק אחד עשוי לתרום תרומה משמעותית ליעילות ולסינרגיה ותאפשר לבנק הממוזג לצמצם את הוצאותיו (בהשוואה להוצאות המשותפות של שני הבנקים), צמצום שיעשה בעיקר במטה בנק אוצר החייל. המיזוג יאפשר גם לנצל ביתר יעילות את הפעילות המשותפת וכן לפשט ולקצר הליכים שונים בין החברות. לקוחות אוצר החייל יהנו גם הם מפרות המיזוג הן בזכות שימור המותג על חבילת ההטבות הייחודית לו והן בזכות העובדה שיוכלו להנות משירותים נרחבים יותר של הבנק הבינלאומי.

לצד ההשלכות ארוכות הטווח של המיזוג על שיפור היעילות, בדו"חות הכספיים של הבנק לרבעון השלישי לשנת 2018 צפוי הבנק לרשום הוצאה בגין ההתייעלות הצפויה במצבת כוח אדם בסך של כ-40 מיליון שקל (26 מיליון ש"ח לאחר מס).

מועד המיזוג יחול ביום 31 בדצמבר 2018 או במועד מאוחר יותר בו יתקיים אחרון התנאים המתלים ויבוצעו כל ההליכים והפעולות הנדרשים.

מוועד עובדי הבנק נמסר כי: "לצערנו אנו עדים שוב למציאות בעייתית ומטרידה שכל תכליתה הינה ריפוד כיסם של בעלי ההון על חשבון העובדים והציבור הישראלי כולו. ההודעה החד צדדית נעשתה בצורת מחטף ובאה בניגוד גמור לחודשים האחרונים, במסגרתם קיים ועד עובדי בנק אוצר החייל מו"מ מתוך רצון אמיתי וכנה לסייע להנהלת הבנק באתגרים העומדים בפניה, לשם כך, הסכים לוויתורים נרחבים".

עוד נמסר כי: "הוועד פעל וימשיך לפעול מתוך דאגה עמוקה לזכויותיהם, מקום עבודתם ופרנסתם של עובדי הבנק. אך לא פחות חשוב מכך - מתוך רצון לשמור על לקוחותיו ועל הציבור הישראלי כולו, שעתיד להיפגע מהמהלך שיגביר את הריכוזיות בענף הבנקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות