אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ECI בדרך ללונדון: הגישה תשקיף להנפקה בבורסה הראשית צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

ECI בדרך ללונדון: הגישה תשקיף להנפקה בבורסה הראשית

כספי הגיוס ישמשו את החברה בבעלותו של שאול שני להידוק שיתוף הפעולה עם ענקית התקשורת אריקסון עליו הכריזה בשבוע שעבר; התשקיף חושף כי למרות זינוק במכירות, ECI לא עברה לרווח והיא עדיין חברה הפסדית

20.09.2018, 13:42 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת אי.סי.איי (ECI) שבשליטת שאול שני הודיעה היום (ה') כי הגישה תשקיף להנפקת מניות בבורסה הראשית של לונדון. כספי הגיוס ישמשו את החברה להידוק שיתוף הפעולה עם ענקית התקשורת אריקסון עליו הכריזה בשבוע שעבר, ולכניסה לארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

התשקיף חושף כי למרות זינוק במכירות, ECI לא עברה לרווח והיא עדיין חברה הפסדית. המכירות של החברה במחצית הראשונה של 2018 עמדו על 198 מיליון דולר לעומת 160 מיליון במחצית המקבילה ב-2017, עלייה של 24%.

גם ה-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) זינק מ-13 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2017 ל-30 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2018, אבל שורת הרווח עדיין מצביעה על הפסד לא קטן של 18.8 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2018 לעומת 34 .3 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2017, ושל 50, 50, ו-53 מיליון דולר בשלוש השנים 2017, 2016 ו-2015 בהתאמה. הפסדי החברה מצטמצמים אמנם אבל היא עדיין רחוקה ממעבר לרווחיות.

ההפסדים נובעים בעיקר מהוצאות מימון כבדות, בגין חוב של 150 מיליון דולר שמיחזרה החברה בשנה האחרונה בסיוע של ג'יי פי מורגן. החוב לאחר המיחזור הוא לחמש שנים, נתון שמכביד על סעיף המימון. לפי ההערכות כספי ההנפקה המתוכננת ישמשו גם לפרעון של חלק מהחוב.

סווארט שבבעלוטתו המלאה של שני מחזיקה ב-98% ממניות הבכורה של החברה וב-80% מהמניות הרגילות. ביתר המניות מחזיקה קרן ויולה קרדיט והעובדים. שני עצמו מתגורר כיום באיטליה, ומשם גייס את היו"ר הנוכחי של החברה, פרנקו ברנביי, לשעבר יו"ר ומנכ"ל טלקום איטליה. בדירקטוריון החברה מופיעים מספר שמות בולטים כמו אנדי מקלאוד לשעבר סמנכ"ל הטכנולוגיות של וודאפון, וסטנלי סטרן, יו"ר סודה סטרים.

 

ההודעה מגיעה חודשיים אחרי הפרסום ב"כלכליסט" אודות ההנפקה. אי.סי.איי עברה בשנתיים וחצי האחרונות מהפך כשהשיגה למעלה מ-70 הסכמים חדשים, מספר גבוה ומשמעותי בעולם של לקוחות שמרניים כמו תעשיית הטלקום.

ב-2012, לאחר משבר עמוק שחוותה שינתה החברה את האסטרטגיה שלה להתמקדות בפתרונות העברת נתונים ואופטיים באמצעות מערך של מוצרים חדשים ומתקדמים, המאפשרים גם אבטחה של התוכנה שהיא מוכרת לחברות תקשורת גדולות. עיקר המכירות של החברה הן בהודו ואירופה ומכאן הבחירה בלונדון כשוק בו תנפיק. השינוי האסטרטגי בחברה בא לידי ביטוי גם בהרכב העובדים שלה - כיום 90% מהם אנשי תוכנה.

לבד מחברות תקשורת שמהוות 66% מהכנסותיה אי.סי.איי, פועלת גם מול גופים שלא מתחום התקשורת כמו אוניברסיטאות וגופים בטחוניים המעוניינים ברשת תקשורת ייעודית פנימית. במחצית הראשונה של 2018 רשמה החברה צמיחה של 24% בהכנסות לעומת המחצית הראשונה של 2017.

שאול שני בעל השליטה ב-ECI, צילום: עמית שעל שאול שני בעל השליטה ב-ECI | צילום: עמית שעל שאול שני בעל השליטה ב-ECI, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות