אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל השיקה את אייפוני הפרימיום שלה בחנויות: התורים בלונדון ומקומות נוספים קצרים בהרבה מבשנים קודמות צילום: רויטרס

אפל השיקה את אייפוני הפרימיום שלה בחנויות: התורים בלונדון ומקומות נוספים קצרים בהרבה מבשנים קודמות

ענקית הטכנולוגיה השיקה הבוקר את האייפונים XS ו-XS מקס שלה בבריטניה, סינגפור ודובאי. למרות הציפייה למכשירים החדשים, התורים היו קצרים מבעבר. בלונדון למשל המתינו בשעות הבוקר המוקדמות 25 לקוחות בלבד

21.09.2018, 12:18 | רפאל קאהאן

אפל השיקה היום (שישי) את האייפונים XS ו-XS מקס בחנויות של מספר מדינות, ובהן בריטניה, סינגפור ודובאי. עם זאת, ולמרות הציפיה למכשירים החדשים, התורים במספר מקומות היו קצרים בהרבה ממה שהתרגלו לו הלקוחות בשנים קודמות. התור מול חנות הדגל של אפל בלונדון למשל היה קצר מאוד לפחות בשעות הבוקר המוקדמות ועמד על כ-25 ממתינים, הרבה פחות מבעבר.

קראו עוד בכלכליסט

התופעה הזו נצפתה בעוד מספר מיקומים בעולם כך על פי דיווח של CNBC. עם זאת התורים בחנויות בסינגפור ודובאי כבר מנו מאות לקוחות וסקרנים מהבוקר.

האייפונים החדשים שהושקו כעת הם דגמי הפרימיום של הסמארטפון. מחירו ההתחלתי של הדגם הבכיר, XS מקס עומד על כ-1,100 דולר בארה"ב או כ-1,100 פאונד בבריטניה. בהחלט לא מחיר שווה לכל נפש.

תור בחנות אפל ביפן לרכישת האייפונים החדשים, הבוקר, צילום: Anthony Kwan תור בחנות אפל ביפן לרכישת האייפונים החדשים, הבוקר | צילום: Anthony Kwan תור בחנות אפל ביפן לרכישת האייפונים החדשים, הבוקר, צילום: Anthony Kwan

למרות המחירים הגבוהים באפל יכולים להיות מרוצים. העניין שעוררו המכשירים החדשים והציפיה להשקתם ככל הנראה יהפכו גם את האייפונים מודל 2019 ללהיט מכירות כפי שהיה האייפון X בשנה האחרונה. לקוחות רבים שהמתינו למכשיר אמרו שהמחיר אינו מהווה שיקול עבורם.

הטענה שחזרה על עצמה שוב ושוב היא שהסמארטפון הפך למכשיר החשוב ביותר בחייהם ושהמחיר אינו מהווה פקטור בהתחשב בכך. יש לציין שהשנה אפל ציידה היטב את המלאים בחנויות ולא צפויים עיכובים או מחסור כמו בשנים קודמות. כמו כן החברה צפויה להשיק בעוד כחודש את הדגם הזול יותר, ה-XR, שעל פי ההערכות יעורר עניין רב בקרב אלה שאינם יכולים להרשות לעצמם את דגמי הפרימיום.

הערכה של חברת Counterpoint מצביעה על כך שאפל צפויה למכור כ-190 מיליון אייפונים השנה. בחברת המחקר מצפים שכ-50% מהמכירות יתמקדו בדגם המוזל - אם כי יש לציין שעד היום הדגמים המוזלים לאו דווקא היו תמיד אלו שנמכרו במספרים הגדולים ביותר.

עם זאת אפל יכולה להיות מרוצה, האנליסטים מעריכים שמחיר המכירה הממוצע (ASP) של האייפון יעלה בכ-6% השנה לכ-793 דולר לעומת הערכה מוקדמת יותר שעמדה על כ-739 דולר בלבד. בשנה שעברה עמד נתון זה על כ-724 דולר, כך שמדובר בעלייה יפה שככל הנראה תתורגם לפרמיה במחיר המניה של אפל השנה. אותה מניה נסחרה בכ-220 דולר בסגירה, וכעת היא נסחרת אף ב-221 דולר במסחר המאוחר

אפל צפויה כנראה לחזור על ביצועיה משנה שעברה אך עם מחיר מכירה גבוה יותר, זה יאפשר לה להגדיל את שולי הרווח על כל מכשיר שתמכור. האייפון המוזל מציע בסך הכל חומרה שמגיעה ישירות מהאייפון 8 כמו המצלמה כך שמחירו הגבוה יאפשר לחברה להרוויח הרבה יותר על כל מכשיר. מבחינה מסוימת, אפל אולי אפילו תעדיף למכור את הדגם המוזל בכמויות גדולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות