אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורבס: שווי קבוצות ה-NFL צמח רק ב-2% בשנה האחרונה צילום: רויטרס

פורבס: שווי קבוצות ה-NFL צמח רק ב-2% בשנה האחרונה

מגזין פורבס פרסם את רשימת שווי קבוצות הפוטבול השנתית שלו. בממוצע שווי הקבוצות צמח ב-2% ל-2.57 מיליארד דולר. מדובר בצמיחה הנמוכה ביותר של שווי קבוצות הליגה מאז 2011, כאשר שווי הקבוצות צמח ב-1.4%. בהתאמה לאינפלציה, שווי הקבוצות נפל ב-0.7%

21.09.2018, 15:18 | שירות כלכליסט

מגזין פורבס פרסם את רשימת שווי קבוצות הפוטבול השנתית שלו. בממוצע, שווי הקבוצות צמח ב-2% ל-2.57 מיליארד דולר. מדובר על הצמיחה הנמוכה ביותר של השווי בקבוצות הליגה מאז 2011, כאשר שווי הקבוצות צמח ב-1.4%. בהתאמה לאינפציה, שווי הקבוצות נפל ב-0.7%.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה העיקרית לכך, לפי פורבס, היא "מחסור האנשים עם ההון הזמין לרכישת 30% מקבוצת NFL". כאשר ג'רי ריצ'רדסון שם את קרולינה פנת'רס על המדף, הערכות דיברו על מכירת קבוצה ב-3 מיליארד דולר. עם זאת, המיליארדר דיוויד טפר רכש אותה עבור 2.3 מיליארד דולר והוא ההיה היחיד שהגיש הצעה מספקת. החוקים של ה-NFL מחייבים שהשותף העיקרי ברכישת יהיה בעלים של לפחות 30% מהקבוצה ושהחוב המקסימלי של הקבוצה יהיה 350 מיליון דולר. כלומר, אם קבוצה נרכשת ב-2.3 מיליארד דולר, השותף העיקרי צריך להיות בעל הון זמין של 585 מיליון דולר. כלומר, צריך להיות חבר ב"פורבס 400" כדי להיות הבעלים של קבוצת NFL. 

ג ג'רי ג'ונס, הבעלים של דאלאס קאובויז | צילום: CBS sport ג

מאחר שאין עניין גלובלי רב מדי בקבוצות NFL, שאת רוב ההכנסות שלהן מביאות מארה"ב, אין הרבה מתחרים על קבוצות. יש לציין שב-20 שנים האחרונות, השווי של הקבוצות טיפס בממוצע של 11.6% לשנה, זה בממוצע של 4.5% של 500 החברות הגדולות בארה"ב.

כמו כן, ה-NFL - למרות הדעיכה בצמיחת השווי, לליגה עדיין יש את הקבוצות השוות ביותר עם ההכנסה הממוצע הגבוהה ביותר (427 מיליון דולר) כאשר הרווח התפעולי הממוצע שלהם הכי גבוה בעולם (95 מיליון דולר). זאת תודות להסכמי זכויות שידור ענקים (שעשויים לצמוח עוד יותר עם כניסתם של אמזון, פייסבוק וטוויטר לשוק זכויות השידור). ההכנסות צפויות לצמוח בזכות הלגליזציה של ההימורים בספורט ברחבי ארה"ב.

בפורבס גם פרסמו את רשימת שחקני ה-NFL בעלי ההכנסה הגבוהה ביותר.

ארון רודג'רס, הקוורטרבק של גרין ביי פאקרס, הוא בעל ההכנסות הגבוהות עם 75.9 מיליון דולר, כאשר 66.9 מיליון דולר מגיעים משכר ובונוסים במדי קבוצתו ו-9 מיליון דולר מחסויות אישיות. מאט ראיין מאטלנטה פלקונס במקום השני (57.5 מיליון דולר, כאשר 52.5 מיליון דולר משכר). את החמישייה הראשונה סוגרים ג'ימי גארפלו (סן פרנסיסקו פורטיניינרס, 43.1 מיליון דולר), קאליל מאק (שיקגו ברס, 41.8 מיליון דולר) וארון דונלד (לוס אנג'לס ראמס, 41.1 מיליון דולר). טום בריידי, הכוכב של ניו אינגלנד פטריוטס, בעשיירה הראשונה ושחקן הפוטבול היחיד ברשימות של פורבס שמרוויח כמעט אותו דבר משכר וחסויות (15 מיליון דולר משכר ו-14 מיליון דולר מחסויות).

10 קבוצות הפוטבול השוות ביותר - 2018

דאלאס קאובויז - 5 מיליארד דולר

 

ניו אינגלנד פטריוטס - 3.8 מיליארד דולר

 

ניו יורק ג'איינטס - 3.3 מיליארד דולר

 

לוס אנג'לס ראמס - 3.2 מיליארד דולר

 

וושינגטון רדסקינס - 3.1 מיליארד דולר

 

סן פרנסיסקו פורטיניינרס - 3.05 מיליארד דולר

 

שיקגו ברס - 2.9 מיליארד דולר

 

ניו יורק ג'טס - 2.85 מיליארד דולר

 

יוסטון טקסנס - 2.8 מיליארד דולר

 

פילדלפיה איגלז - 2.75 מיליארד דולר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות