אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פייסבוק תשיק רמקול חכם עם מסך - בשבוע הבא צילום: בלומברג

דיווח: פייסבוק תשיק רמקול חכם עם מסך - בשבוע הבא

המכשיר, שמכונה Portal, יצויד במערך מצלמות ופיצ'רים חברתיים כמו תכונת וידאו-צ'ט מבוססת בינה מלאכותית; מחירו של הדגם עם המסך הגדול צפוי לעמוד על כ-400 דולר

22.09.2018, 12:22 | רפאל קאהאן

אחרי גוגל ואמזון, הגיע תורה של פייסבוק להשיק רמקול חכם עם מסך. המכשיר, שמכונה Portal, כקריצת עין למשחק הווידאו האיקוני, יציע מסך כמו באמזון אקו Show ויגיע בשני גדלים. הוא יצויד במערך מצלמות ופיצ'רים חברתיים כמו תכונת וידאו-צ'ט מבוססת בינה מלאכותית.

קראו עוד בכלכליסט

הדגם עם המסך הגדול יותר יעלה על פי הדיווח של אתר Cheddar כ-400 דולר, והדגם עם המסך הקטן יותר יעלה כ-300 דולר. פייסבוק התכוונה להכריז על הרמקולים בוועידת המפתחים F8 שהתקיימה במרץ שעבר, אך סקנדל קיימברידג' אנליטיקה וחשיפת היקף מחדל הבחירות מ-2016 שלה הביאו לגניזת ההשקה ודחייתה.

תכונה מעניינת של הרמקול החדש היא תריס לכיסוי המצלמה, כנראה תוצאה של הלקח שלמדה החברה מטיפולה בטענות הפרת הפרטיות מצידה ושותפותיה. הבינה המלאכותית תשמש למעקב אחר בני השיחה במהלך שיחות וידאו. כמו כן המצלמה תהיה מסוגלת לזהות את המשתמשים באופן אוטומטי.

מארק צוקרברג, צילום: בלומברג מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מארק צוקרברג, צילום: בלומברג

אמנם הרמקול מתחרה באקו Show של אמזון, אך זה לא מונע מפייסבוק להטמיע בו את הסייענית הקולית אלקסה. תכונות נוספות מובנות ברמקול כוללים צפייה בסרטונים, ניגון מוסיקה, תמיכה במתכונים לבישול ואפליקציית חדשות. עם זאת לא ברור אם תכונות אלו יעשו שימוש בשירותים של פייסבוק או של אמזון.

פורטל הוא הניסיון השלישי של פייסבוק להיכנס לתחום החומרה, אחרי הפייסבוקפון שהושק עם HTC לפני מספר שנים ומשקפי האוקולוס VR. הסמארטפון נחל כישלון מסחרי חרוץ, אך אוקולוס נראית כיוזמה מוצלחת יותר. כעת עם הרמקול החכם, פייסבוק תהיה יצרנית חומרה תחת המותג שלה, שינוי מהותי במודל העסקי שלה.

פורטל הוא גם הפרויקט הראשון שפותח במלואו בחטיבת Building 8 שעוסקת במחקר ופיתוח של טכנולוגיות חדשות. אחת היוזמות המתוקשרות שלה בזמן האחרון היה פרויקט המחקר שלה על ממשק למחשב שנשלט על ידי המוח של המשתמש, אבל הרמקול החכם החדש לא יכלול אותו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות