אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פה קבור הכסף: הכלבים היקרים ביותר בעולם צילום: גטי

פה קבור הכסף: הכלבים היקרים ביותר בעולם

למרות שניתן לאמץ כלב בעלות אפסית - יש אנשים מעדיפים לרכוש כלבים גזעיים; הכירו עשרה גזעים יקרים במיוחד

23.09.2018, 19:10 | שירות כלכליסט

לא באמת צריך להסביר מדוע כולם אוהבים, ואפילו די אובססיביים לכלבים – חשבונות אינסטגרם של כלבים זוכים למיליוני עוקבים, אנשים עוצרים לבהות בהם בהתלהבות ברחוב, וכולנו יכולים לבלות שעות מול אותם סרטונים של גורים חמודים. אבל לפני שמתחילים להעלות תמונות של כלבים לרשתות החברתיות, צריך קודם להשיג כלב. ארגוני בעלי חיים ממליצים לאמץ כלב - לצד העובדה שהצלתם כלב נטוש, העלות היא אפסית. ואולם יש אנשים שמעדיפים לרכוש כלבים גזעיים - בהוצאה של אלפי דולרים. באתר thisisinsider ערכו רשימה ובה 10 מגזעי הכלבים היקרים בעולם.

קבליר קינג צ'ארלס ספאנייל (Cavalier King Charles Spaniels): האוזניים הנפולות המפורסמות של כלבי קינג צ'ארלס לרוב עולות לא מעט. מחירו של כלב מזן זה הוא 1,800-3,500 דולר.

קבליר קינג צ קבליר קינג צ'ארלס ספאנייל | צילום: certapet קבליר קינג צ

האונד פרעה (Pharaoh Hound): זן הכלבים הזה זכה לשם בשל הופעתו המלכותית והמצווה. לפי אתר Dog Breeds List, המחיר הממוצע של כלב פרעה הוא 1,800-2,000 דולר - כלב שבהחלט מתאים למלכים.

 

האונד פרעה , צילום: שאטרסטוק האונד פרעה | צילום: שאטרסטוק האונד פרעה , צילום: שאטרסטוק

אקיטה (Akita): לעיתים קרובות מתבלבלים בין הכלבים היפנים הללו לזן שיבה אינו, אבל המחיר הממוצע של אקיטה הוא 800-1,000 דולר, זאת מאחר שלרוב צריך לייבא אותם מיפן, כך לפי האתר Akita-dog.com.  

אקיטה, צילום: ויקיפדיה אקיטה | צילום: ויקיפדיה אקיטה, צילום: ויקיפדיה

וולפהאונד אירי (Irish Wolfhound): יכול להגיע לגובה של 60 ס"מ ולמשקל של יותר מ-90 ק"ג, והמחיר שלו בהתאם: 1,800-2,000 דולר, לפי Dog Breeds List.  

הנסיכה קייט מידלטון עם וולפהאונד אירי , צילום: רויטרס הנסיכה קייט מידלטון עם וולפהאונד אירי | צילום: רויטרס הנסיכה קייט מידלטון עם וולפהאונד אירי , צילום: רויטרס

רוטווילר (Rottweiler): כלבי רוטווילר הם גדולים וחסונים, ומי שמעוניין לצרף כלב כזה למשפחה צריך להיות מוכן לשלם 2,500-4,000 דולר, כך לפי Von Warterr Rottweilers.  

רוטווילר , צילום: ויקיפדיה רוטווילר | צילום: ויקיפדיה רוטווילר , צילום: ויקיפדיה

סלוקי (Saluki): הכלב הזה מגיע במקור מהמזה"ת. הוא בעל מבנה גוף צר וחינני, ועולה 600-800 דולר, לפי Dog Breeds List.  

סלוקי, צילום: alisamii/Flickr סלוקי | צילום: alisamii/Flickr סלוקי, צילום: alisamii/Flickr

סמוייד (Samoyed): כלבים מבוקשים במיוחד הודות לפרווה הלבנה והמרשימה שלהם. לרוב כלב סמוייד עולה קרוב ל-1,600 דולר, אבל חלק יכולים אפילו להגיע למחיר של 8,000 דולר, כך לפי Samoyed Life.

סמוייד, צילום: גטי סמוייד | צילום: גטי סמוייד, צילום: גטי

אזוואק (Azawakh): כלב צייד נדיר שמקורו מאפריקה. מחיר הרכישה עומד על 2,000-2,500 דולר, כך לפי Next Day Pets. המחיר לא כולל את עלות הבאת הזן הנדיר הזה עד הבית.

אזוואק, צילום: שאטרסטוק אזוואק | צילום: שאטרסטוק אזוואק, צילום: שאטרסטוק

מסטיף טיבטי (Tibetan Mastiff): הכלבים העצומים מזן מסטיף טיבטי נחשבים בין היקרים ביותר בשוק. בעוד שלפי Dog Breeds List המחיר עומד על 2,500-3,500 דולר, כבר היו אנשים שמכרו כלב מסוג זה תמורת כ-2 מיליון דולר.

מסטיף טיבטי, צילום: איי אף פי מסטיף טיבטי | צילום: איי אף פי מסטיף טיבטי, צילום: איי אף פי

לאושן (Löwchen): פירוש השם הגרמני הוא אריה קטן, וזן הכלבים הזה קיים כבר 400 שנים לפחות. לאושן גזעי יכול לעלות עד 3,000 דולר, כך לפי CBS.

לאושן, צילום: dogbreedplus לאושן | צילום: dogbreedplus לאושן, צילום: dogbreedplus

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות