אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המהלך הבא של טראמפ: חקירה נגד גוגל, פייסבוק וטוויטר צילום: איי אף פי

המהלך הבא של טראמפ: חקירה נגד גוגל, פייסבוק וטוויטר

לפי דיווח בבלומברג, הבית הלבן שוקל לנסח הוראה מנהלית עבור הנשיא שתורה לסוכנויות אכיפה פדרליות לפתוח בחקירות לגבי שיטות הפעולה של רשתות חברתיות

23.09.2018, 14:42 | בלומברג

הבית הלבן שוקל לנסח הוראה מנהלית עבור הנשיא טראמפ שתורה לסוכנויות אכיפה פדרליות לפתוח בחקירות לגבי שיטות הפעולה של גוגל מבית אלפבית, פייסבוק ורשתות מדיה חברתית אחרות, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

לינדסי וולטרס, סגן מזכיר העיתונות של הבית הלבן, כתב בהצהרה באימייל שההצעה אינה תוצאת מדיניות של הבית הלבן. המסמך מורה לסוכנויות המפקחות על ההגבלים העסקיים בארה"ב "לחקור ביסודיות האם פלטפורמה מקוונת כלשהי פעלה תוך הפרת חוקי ההגבלים העסקיים". הוא מורה לסוכנויות ממשלה אחרות להמליץ תוך חודש מרגע חתימתו על פעולות שיכולות פוטנציאלית "להגן על התחרות בין פלטפורמות המדיה החברתית".

המסמך לא מציין באילו חברות מדובר. אם הוא ייחתם, הוא יסמל הסלמה משמעותית בתוקפנותו של טראמפ כלפי גוגל, פייסבוק, טוויטר ורשתות מדיה חברתית אחרות, שאותן הוא האשים בפומבי בהשתקת דעות שמרניות ואתרי חדשות מסוימים.

טראמפ. תקף פומבית רשתות חברתיות וטען שהן משתיקות קולות שמרניים, צילום: איי אף פי טראמפ. תקף פומבית רשתות חברתיות וטען שהן משתיקות קולות שמרניים | צילום: איי אף פי טראמפ. תקף פומבית רשתות חברתיות וטען שהן משתיקות קולות שמרניים, צילום: איי אף פי

"המדיה החברתית מפלה נגד קולות רפובליקנים/שמרניים", כך כתב טראמפ בטוויטר באוגוסט. "אני אומר בקול רם וברור בשם הממשל, אנחנו לא ניתן לזה לקרות. הם משתיקים דעות של אנשים רבים מהימין, ובאותו זמן לא עושים דבר לאחרים".

חברות מדיה חברתית הודו במסגרת שימועים בפני הקונגרס שמאמציהן לאכוף איסורים על הטרדות וביטויי שנאה מקוונים הובילו לעתים לענישה שגויה של דמויות פוליטיות הן מהימין והן מהשמאל, אך הוסיפו שברגע שהתברר שכך היה, אותה ענישה הוסרה ותוקנה, וכן שלא נעשה מאמץ מערכתי להשתיק קולות שמרניים.

המסמך מורה על כך שכל פעולה שתינקט על ידי סוכנות פדרלית תתבצע "בהתאם לכל חוק אחר" - במה שנראה לכאורה כניסיון להרגיע חששות מהיות המסמך איום על האוטונומיה של סוכנויות אכיפת חוק אחרות בארה"ב, או על התיקון הראשון לחוקה, שמגן על השקפות פוליטיות מרגולציה ממשלתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות