אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלל ביטלה העסקה עם לוראל - הלוויין עמוס 8 צפוי להיבנות בישראל

חלל ביטלה העסקה עם לוראל - הלוויין עמוס 8 צפוי להיבנות בישראל

בשבועות האחרונים מתקיים משא ומתן בין ממשלת ישראל, התעשייה האווירית וחלל תקשורת על בניית הלוויין. במקביל, חלל ביטלה את ההסכם עם חברת Space X של אלון מאסק לשיגור עמוס 8

25.09.2018, 09:38 | אמיתי גזית
גדלים הסיכויים לכך שהלוויין עמוס 8 יבנה בתעשייה האווירית. בשעה האחרונה הודיעה חברת חלל תקשורת כי לא שילמה מקדמה לחברת לוראל האמריקאית, שעימה סיכמה במרץ השנה על בניית הלוויין בתמורה ל-112 מיליון דולר. מכיוון שהיום הוא המועד האחרון לתשלום המקדמה, משמעות ההחלטה היא ביטול ההסכם. בנוסף, הודיעה חלל תקשורת כי ביטלה את ההסכם שחתמה עם חברת Space X של אלון מאסק לשיגור עמוס 8. על פי ההודעה חלל תקשורת זכאית להחזר חלקי של הסכום ששילמה עד עתה לחברה של מאסק. עוד מציינת חלל תקשורת בהודעתה כי היא בוחנת שיתוף פעולה עם ממשלת ישראל לבניית ושיגור עמוס 8.

קראו עוד בכלכליסט

בשבועות האחרונים התקיימו פגישות בין גורמים בממשלת ישראל, התעשייה האווירית וחלל תקשורת ונראה כי המודל שנבחן (ויושם בעבר בלוויינים קודמים של חלל תקשורת), הוא שותפות של הממשלה בבניית הלוויין. בתמורה הממשלה מקבלת קיבולת שידור בלעדית ושותפות מסוימת בהכנסות.

ההחלטה של חלל תקשורת הבוקר התקבלה לאחר שבתחילת החודש אימץ הקבינט המדיני בטחוני את יוזמת משרד המדע לפעול לבניית לווין בישראל, כאשר הודיע כי המדינה תישא בחלק מהעלויות. בעבר נטען כי חלל תקשורת העדיפה את ההצעה של האמריקאים על פני זו של התעשייה האווירית משום שהייתה זולה בכ-88 מיליון דולר, וכן משום שלוח הזמנים של לוראל קצר יותר. עם זאת הלווין של תע"א וממשלת ישראל שונה בהרבה ובעל יכולות משופרות.

דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת, צילום: אוראל כהן דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת | צילום: אוראל כהן דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
שחיתות.
תשובה ל 8. זעקת הקוזק הנגזל. כאשר הממשלה היא הלקוח, מופעל לחץ אדיר לתת את ההזמנה לחברה ישראית. ובצדק. אך כאשר התעשייה האוירית זוכה בהזמנה (כמו תעשיות בטחוניות אחרות) היא מוציאה את העבודה ליצור בחו"ל למחיר הנמוך ביותר. פתאום אין דאגה לתעשיה המקומית או לתעסוקה בישראל.
גבי  |  27.09.18
10.
כץ לא ייצר מעולם משרות.
הלויין זה לא עסק של כץ בככל ולא קשור אליו. הגיע הזמן לנתק את כץ לחלוטין מהתעשיה האווירית.הוא נטל על התעשיה האווירית והמיט עלינו העובדים בושה וחרפה. כץ נמצא בקריסה טוטלית.ברגע שמשפטו יפתח.הוא יהיה טרוד במשפט כל מי שנותר אתו יברח ממנו.אפילו ראש הממשלה לא אוהב אותו. כאיש ליכוד מסניף יבנה אני יודע הכל,את כץ לא אוהבים בכל מחוז השפלה לא אוהבים אותו.פרפורי גסיסה אחרונים.כץ חבר של יוסי בן דוד ראש עיריית יהוד לשעבר שגם נגדו יש כתב אשום. סניף נס ציונה לא אוהבים את כץ.
תגובה ל8  |  25.09.18
לכל התגובות