אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשת ממשלת ניו זילנד עשתה היסטוריה: הגיעה לנאום באו"ם עם התינוקת צילום: AFP

ראשת ממשלת ניו זילנד עשתה היסטוריה: הגיעה לנאום באו"ם עם התינוקת

ג'סינדה ארדרן נאמה השבוע בעצרת הכללית של האו"ם כאשר בתה בת השלושה חודשים יושבת על ברכי אביה ומאזינה לדברי אמה. דובר האו"ם: "היא מראה שמי שהכי מתאימה לייצג את המדינה שלה היא אם עובדת"

25.09.2018, 12:41 | שירות כלכליסט
ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן עשתה השבוע היסטוריה: היא היתה המנהיגה הראשונה שמשתתפת בעצרת הכללית של האו"ם ביחד עם התינוקת שלה.

ארדרן הגיעה לניו יורק לכבוד האירוע יחד עם בן זוגה קלארק גייפורד ובתם בת השלושה חודשים,  נב טה ארוהה (Neve Te Aroha). בזמן שהיא נאמה בכנס השלום על שם נלסון מנדלה, התינוקת נהנתה ממושב בשורה הראשונה על הברכיים של אביה. "יש לי את היכולת לקחת את הילדה שלי לעבודה, אין הרבה מקומות עבודה שמאפשרים את זה", סיפרה ארדרן ל"גרדיאן" הבריטי.

ראשת ממשלת ניו זילנד עדיין מניקה, ולכן הסבירה כי "זו היתה החלטה פרקטית מאד", לצרף את התינוקת לנסיעה של 6 ימים. "היא נמצאת לידי רוב הזמן כשאנחנו בניו זילנד", הוסיפה.

ראשת ממשלת ניו זילנד ג ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן נואמת באו"ם | צילום: AFP ראשת ממשלת ניו זילנד ג

ראשת ממשלת ניו זילנד ג ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן ובן זוגה עם התינוקת נב | צילום: AFP ראשת ממשלת ניו זילנד ג

דובר האו"ם סטפן דואריק הוביף: "ראשת הממשלה מראה כי מי שהכי מתאימה לייצג את המדינה שלה היא אם עובדת. 5% בלבד ממנהיגי העולם הן נשים, ועלינו לגרום להן להרגיש רצויות ככל האפשר".

ארדרן שילדה ביוני חזרה לעבודה אחרי 6 שבועות בלבד של חופשת לידה. אולם לא תמיד היא מצליחה לאזן בין הקריירה לבית. בחודש שעבר היא ספגה ביקורת בארצה לאחר שנחשף כי ביקשה מחיל האוויר לבצע עבורה טיסה נוספת לוועידה בינלאומית באי נארו (Nauru) כדי שתוכל להספיק להניק את התינוקת.

בזמן שהיא עובדת בניו יורק, בן זוגה גייפורד יהיה אחראי על הטיפול בתינוקת, אך ארדרן הדגישה כי היא תממן את עלות הנסיעה של בן הזוג. "הוא מצטרף בעיקר כדי לטפל בנבה", הדגישה. גייפורד אף חשף בטוויטר את אישור הכניסה המיוחד שהנפיקו לנבה, כולל התיאור "התינוקת הראשונה". "חבל שלא הצלחתי לצלם את המבט המבוהל על פניהם של חברי המשלחת היפנית שנכנסו לחדר ישיבות באמצע החלפת חיתול", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות