אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש עסקה: מייקל קורס רוכשת את ורסאצ'ה ב-2.1 מיליארד דולר צילום: styledemocracy

יש עסקה: מייקל קורס רוכשת את ורסאצ'ה ב-2.1 מיליארד דולר

יצרנית תיקי היוקרה האמריקאית תשנה את שמה בעקבות העסקה ל'קפרי החזקות' , "בהשראת האי האייקוני". בכוונת הרוכשת להרחיב את רשת החנויות של מותג ורסאצ'ה מ-200 ל-300

25.09.2018, 15:42 | שירות כלכליסט

לאחר הדיווחים המוקדמים – עסקת קורוס-ורסאצ'ה נחתמת: יצרנית תיקי היוקרה האמריקאית מייקל קורס (Michael Kors) רוכשת את קבוצת האופנה ורסאצ'ה תמורת 2.12 מיליארד דולר (כולל חוב).  

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת מייקל קורס לשנות את שמה ל'קפרי החזקות' (Capri Holdings), "בהשראת האי האייקוני, הזוהר והיוקרתי", לפי ההודעה שפרסמה החברה. בקורס ציינו כי התוכנית היא להגדיל את הכנסות ורסאצ'ה ברחבי העולם, לסכום שנתי של 2 מיליארד דולר, ולהרחיב את רשת החנויות של המותג מ-200 כיום לכ-300.

כחלק מהעסקה נקבע שדונטלה ורסאצ'ה (Donatella Versace), המעצבת שהובילה את החברה לצד הצוות המנהל מאז רצח אחיה ג'יאני בשנת 1997, תמשיך לעשות זאת גם במסגרת החדשה – וכך גם ימשיך בתפקידו מנכ"ל הקבוצה ג'ונתן אקרויד (Jonathan Akeroyd) . דונטלה, בתה אלגרה ואחיה סנטו, ימשיכו גם להיות בעלי מניות בורסאצ'ה.

בשוק האמריקאי לא אוהדים במיוחד את המהלך – בעקבות הדיווחים על העסקה המתרקמת אתמול נפלה מניית מייקל קורוס ב-8.2%. ואולם בדיווחים השונים עליה היום מציינים גורמים כי הצעד עשוי לתרום לשדרוג מעמדה של מייקל קורוס בשוק מוצרי היוקרה האירופי.

חברות אמריקאיות ממעטות לפעול במסגרת שוק מותגי האופנה של אירופה ועסקת קורס-ורסאצ'ה היא חריגה מאד במובן זה, וזוהי למעשה עסקה שניה של קורס בשוק האירופי – לאחר שבשנה שעברה רכשה את מותג ג'ימי צ'ו תמורת 1.2 מיליארד דולר.

בוורסאצ'ה שקלו ביצוע של הנפקה ציבורית על מנת לממן את ההתרחבות הגלובלית של המותג, לאחר שקרן בלקסטון האמריקאית רכשה 20% ממניות החברה ב-2014. ההשקעה של בלקסטון בוורסאצ'ה לא הוכיחה את עצמה, ובבלקסטון סברו כי ביצועי החברה אינם מצדיקים הנפקה. "הם שכנעו בהדרגה את המשפחה לבדוק את האפשרות למכור את החברה וחיברו ביניהם לבין סדרה של קונים אפשריים, כולל מייקל קורס", אמר אחד המקורות המקורבים לעסקה. "בלקסטון לא התכוונה להשקיע עוד כסף, והייתה צריכה קונה שיוכל לחזור ולהשקיע".

דונטלה ורסאצ דונטלה ורסאצ'ה | צילום: איי אף פי דונטלה ורסאצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות