אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנזק לרכוש מההוריקן פלורנס בארה"ב: בין 19 ל-28 מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

הנזק לרכוש מההוריקן פלורנס בארה"ב: בין 19 ל-28 מיליארד דולר

לפי הערכות, הסופה גרמה לנזק מבוטח של בין 5-2.5 מיליארד דולר, אולם כ-70% מהנזקים לא מבוטחים. פלורנס נחשבת לאחת מהסופות ההרסניות ביותר בתקופה האחרונה

25.09.2018, 16:12 | שירות כלכליסט
סופת ההוריקן פלורנס שהכתה אזורים בארה"ב לפני כשבועיים, גרמה במדינות צפון ודרום קרולינה ובוירג'יניה לנזק לבתי מגורים ולנכסים מסחריים בהיקף שנע בין 28.5-19 מיליארד דולר, כך לפי ההערכות של CoreLogic המספקת נתונים בתחום הנדל"ן. הערכת הנזק הזו כוללת גם נזקים בשל הצפות. הנזק כתוצאה מהרוחות החזקות יעמוד בין 1.5-1 מיליארד דולר.

ב- CoreLogic מעריכים עוד כי בין 18.5-13 מיליארד דולר מהסכום הכולל לא מבוטחים, כשהנזק המבוטח מהצפות המכוסה על ידי התוכנית הלאומית להצפות נע בין 5-2 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, לפי החישובים של חברת הערכת הסיכונים RMS הסופה גרמה לנזק מבוטח של בין 5-2.8 מיליארד דולר, כשהרוח לבדה גרמה לנזק של בין 2.6-1.3 מיליארד דולר. עם זאת, ההערכה היא כי בסביבות 70% מכלל הנזקים באזור לא מבוטחים.

עוד לפי הערכות החברה, ההפסדים כתוצאה מכך לתוכנית הלאומית להצפות יעמדו על בין 800 מיליון דולר ל-1.2 מיליארד דולר.

סופת ההוריקן פלורנס, צילום: gettyimages סופת ההוריקן פלורנס | צילום: gettyimages סופת ההוריקן פלורנס, צילום: gettyimages

ההערכות הללו כוללות נזק לנכסים ושיבושים לעסקים, וכן נזקים לתשתיות וחסימת הגישה לאזורים הפגועים שמעכבת את הפתיחה מחדש של עסקים ומונעת מתושבים לחזור לבתים שלהם.

סופת ההוריקן פלורנס כבר הושוותה לכמה מהסופות ההרסניות ביותר בתקופה האחרונה. זו סופת ההוריקן הראשונה שפגעה בצפון קרולינה מאז הוריקן איירין ב-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות