אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התיירים הקפיצו את שכר הדירה באתונה ב־35% צילום: shutterstock

התיירים הקפיצו את שכר הדירה באתונה ב־35%

התמעטות הדירות להשכרה והביקוש הגואה להשכרה קצרת טווח מצד תיירים הביאה לזינוק במחירי השכירות במרכז אתונה

26.09.2018, 17:26 | רן אברמסון

העלייה בכמות הדירות להשכרה לטווח קצר באמצעות פלטפורמות כמו Airbnb ו־Homeaway הביאה לזינוק במחירי השכירות במרכז אתונה, בירת יוון. לפי דיווח ביומון היווני “אקטמריני”, שכר הדירה בשכונת קואוקאקי הסמוכה לאקרופוליס, אזור שמרכז אתרי תיירות רבים, גבוה יותר כעת משכר הדירה בפרברי היוקרה של אתונה כמו אקאלי וניאה אריתראיה. לפי נתונים שאסף הסניף היווני של סוכנות הנדל"ן רי־מקס, שכר הדירה בקואוקאקי עמד באוגוסט על 6.5 יורו למ"ר לחודש, עלייה של 35% בתוך 12 חודשים בלבד. לשם השוואה, שכר הדירה החודשי למ"ר בפרבר אקאלי, שבו מתגוררים כמה מעשירי יוון, עומד על 6.2 יורו. בניאה אריתראיה שכר הדירה החודשי למ"ר עומד 6 יורו. מחירי השכירות ביוון כולה עלו ב־12 החודשים שקדמו לאוגוסט השנה ב־8.4%.

אתונה, צילום: shutterstock אתונה | צילום: shutterstock אתונה, צילום: shutterstock

מחירוס למשתכנוס: המשקיעים הישראלים הקטנים כובשים את שוק הנדל"ן של יוון הבוננזה החדשה של המשקיע הישראלי היא רכישת דירות באתונה. הרעב לכסף זר דחף את היוונים למכירות חיסול, ובחצי מיליון שקל ניתן לקנות דירת 100 מ"ר במיקום לא רע בעיר. אז מה אם אין יציבות פוליטית? העיקר שהתיירות גואה. כך נהפכה טרגדיה יוונית לאופוריה ישראלית רוני דורי, 77 תגובותלכתבה המלאה

בסוכנות הנדל"ן הסבירו את עליית המחירים בשילוב בין מאגר הולך ומידלדל של דירות להשכרה וביקוש גבוה לדירות להשכרה לטווח קצר מצד תיירים. בסלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון, טיפסו מחירי השכירות ב־14.4% מאז אוגוסט אשתקד.

השנה צפויה להיות שנת שיא בתיירות ליוון, ולפי תחזית הממשלה עד סופה עתידים להגיע אליה 32 מיליון מבקרים. מספר התיירים הסינים שהגיע ליוון כבר הכפיל את עצמו מאז השנה שעברה, וראשי ערים במדינה חוששים שהתשתיות לא ישרדו את המשך גל התיירות, שצפוי לגבור אף יותר בעשור הקרוב.

שוק הנדל"ן האתונאי הפך אבן שואבת למשקיעים מכל העולם בעקבות ירידת מחירים של כ־40% לאחר המשבר הכלכלי הקשה שפקד את המדינה ב־2009.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא להשקיע שם! יש מיסים גבוהים והוצאות שגומרות את התשואה
על 5-6% ברוטו בהשכרה לטווח ארוך יש 15% מס מקומי ועוד 15%מס בארץ על הברוטו. חוץ מזה יש גם הוצאות שוטפות. עוד לא דיברנו על מיסי רכישה, מיסי רווח הון ועוד הוצאות מקומיות בהליך רכישה ומכירה. נשארים נטו עם 3% בהשכרה לטווח ארוך ו3.5%-4% בהשכרה לטווח קצר. אלו המספרים לאחר מיסים. תבדקו אותי!
משקיע נדל"ן  |  01.10.18
לכל התגובות