אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ לנתניהו: "אוהב את פתרון שתי המדינות" צילום: רויטרס

טראמפ לנתניהו: "אוהב את פתרון שתי המדינות"

לפני נאומו בעצרת האו"ם, נועד רה"מ בניו יורק עם נשיא ארה"ב. טראמפ התייחס בפתח הפגישה למשבר בין ישראל לרוסיה ואמר: "אדבר עם פוטין אם זה יהיה מתאים". הוא אמר כי "אני עם ביבי ב-100 אחוז", אך שינה כיוון ביחס לדבריו בעבר: "פתרון שתי המדינות - הכי טוב"

26.09.2018, 16:54 | ynet
בזמן שהוא עסוק במשבר עם רוסיה, ראש הממשלה נפגש כעת עם נשיא מעצמת העל הנוספת, שהעניק לו גיבוי מעל במת עצרת האו"ם: יממה לפני נאומו בעצרת הכללית, נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו בניו יורק עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. "ביבי, אנחנו עם ישראל ב-100 אחוז", אמר נשיא ארצות הברית לנתניהו בתחילת הפגישה.

"נהדר להיות עם נתניהו ונציגיו", אמר טראמפ בפתח הפגישה. "כמובן יש לנו הרבה לדון בו, ראש הממשלה מודה לי על מה שעשינו בירושלים באשר לשגרירות, זה משהו שהיה שנוי במחלוקת אך בסופו של דבר היה מאוד חיובי וחלה התקדמות רבה, אנחנו מדברים על צבא, על אירועים, על הגנה. הושגה התקדמות רבה בתחומים אחרים רבים, אנחנו מדברים על מסחר, על צבא, על הגנה, ואנחנו מאוד בעד מה שישראל עושה". טראמפ התייחס למשבר בין ישראל לבין רוסיה עקב הפלת המטוס הרוסי על ידי סוריה ואמר: "אדבר עם פוטין אם זה יהיה מתאים".

פגישת טראמפ ונתניהו בניו יורק, צילום: רויטרס פגישת טראמפ ונתניהו בניו יורק | צילום: רויטרס פגישת טראמפ ונתניהו בניו יורק, צילום: רויטרס

בהמשך הערב ייפגש נתניהו עם נשיאי גוואטמלה ופולין, ועם קנצלר אוסטריה. אתמול (יום ג') אמר טראמפ בנאומו כי אסור לאפשר לאיראן, "משטר שמאיים להשמיד את ישראל", להחזיק בנשק גרעיני. טראמפ אמר כי "מנהיגי איראן זורעים כאוס, מוות והרס", וכי אזרחיהם זועמים בצדק על השימוש שנעשה בכספם לקידום מזימותיו של המשטר האיראני מעבר לים.

על רקע העברתה של שגרירות ארה"ב לירושלים אמר טראמפ בנאום כי ארה"ב מחויבת להשגת שלום בין ישראל לפלסטינים. "השנה נקטנו צעד משמעותי נוסף במזרח התיכון, כשהכרנו בזכותה של כל מדינה ריבונית לקבוע את עיר הבירה שלה והעברנו את שגרירות ארה"ב בישראל ירושלים", אמר טראמפ. "ארה"ב מחויבת לשלום עתידי וליציבות באזור, בכלל זה הסכם בין הישראלים לפלסטינים. ההכרה בעובדות הברורות קידמה אותנו אל המטרה הזו, לא פגעה בה".

לפני המראתו לניו יורק התייחס נתניהו למשבר עם רוסיה - העברת טילי ה-S-300 לסוריה בשבועיים הקרובים, לאחר הפלת מטוס האיליושין 20 על ידי צבא אסד במהלך תקיפת צה"ל בלטקיה. "סיכמתי עם פוטין שצוותי עבודה של צה"ל והצבא הרוסי ייפגשו בקרוב להמשך התיאום. נמשיך לפעול למניעת ההתבבססות הצבאית האיראנית בסוריה ונמשיך בתיאום הביטחוני בין צה"ל ורוסיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות