אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Keystone Heart נרכשת בידי Venus Medtech הסינית צילום: shutterstock

חברת Keystone Heart נרכשת בידי Venus Medtech הסינית

החברה הישראלית מפתחת מכשור רפואי שמסוגל לצמצם את הסיכוי לשבץ בזמן ניתוחי לב. סכום העסקה ויתר פרטיה טרם פורסמו, והיא צפויה להיסגר ברבעון האחרון של השנה. ונוס מדטק נחשבת למובילת תחום מסתמי הלב בשוק הסיני

26.09.2018, 17:18 | הגר רבט ואמרל ונקרט
חברת המכשור הרפואי הסינית Venus Medtech הודיעה היום (ד') על רכישת חברת Keystone Heart הישראלית המפתחת מכשיר למניעת תסחיפים ולהקטנת הסיכוי לשבץ בזמן ניתוחי לב. העסקה, שפרטיה לא נמסרו, צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של השנה הנוכחית.

קראו עוד בכלכליסט

קיסטון הארט, שממוקמת בקסריה, הוקמה ב-2004 וגייסה כ-25 מיליון דולר בשני סבבים ממשקיעים פרטיים ומקרן OrbiMed Israel. המוצר של קיסטון, TriGUARD, עדיין אינו מאושר לשימוש אך החברה נמצאת כיום בשלבים ניסוי מתקדמים בארה"ב. לכשתאושר העסקה היא תקנה לחברה הסינית זכויות מלאות לשימוש בטכנולוגיה שפותחה בישראל.

מכשור שמצמצם סיבוכים בניתוחי לב. אילוסטרציה, צילום: shutterstock מכשור שמצמצם סיבוכים בניתוחי לב. אילוסטרציה | צילום: shutterstock מכשור שמצמצם סיבוכים בניתוחי לב. אילוסטרציה, צילום: shutterstock

חברת ונוס מדטק מהאנזו נחשבת למובילה בתחום מסתמי הלב בסין. המוצר שלה היה מהראשונים לקבל אישור של מנהלת המזון והתרופות הסינית, ה-CFDA, ויש לה כיום מוצרים נוספים בשלבי ניסוי קליני.

כריס ריצ'רדסון, מנכ"ל ונשיא קיסטון, מסר בעקבות ההכרזה: "הצעת הגנה לכל במהלך ניתוח TAVR (ניתוחים להחלפת מסתמים בלב) תמקם את ונוס מדטק כמובילה בתחום של טיפולי לב. השותפות הזו מקנה לנו הזדמנות ייחודית לשפר את חייהם של החולים שעוברים ניתוחים כאלה".

 

איריק זי, מייסד-שותף ומנכ"ל ונוס מדטק מסר בעקבות ההודעה: "רכישת קיסטון מספקת לנו את ההזדמנות לא רק להפחית את הסיכוי לפגיעה מוחית במהלך ניתוחי לב אלא גם לבסס את הנוכחות שלנו בארה"ב ובמדינות אירופה, אפריקה והמזרח התיכון ולהציג את פורטפוליו המוצרים המלא שלנו".

קיסטון הארט נוסדה בשנת 2004 על ידי ד"ר דב שימעוני ונקראה אז SagaX Medical Technologies. ב-2005 החברה נרכשה על ידי חברת המכשור הרפואי האמריקאית MIV Therapeutics תמורת סכום של 2.2 מיליון דולר וב-2007 שימעוני רכש את החברה מחדש תמורת סכום לא ידוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות