אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווח של 700 מיליון דולר בחצי שנה: המספרים של ביטמיין נחשפים צילום: בלומברג

רווח של 700 מיליון דולר בחצי שנה: המספרים של ביטמיין נחשפים

החברה הגדולה בעולם לכריית מטבעות קריפטוגרפיים, שלפני חודש פורסם כי תנפיק לפי שווי של 50-40 מיליארד דולר, פרסמה תשקיף לקראת הנפקה ראשונית בבורסת הונג קונג: הכנסותיה בחצי השנה הראשונה של 2018 גדלו פי 10 לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והסתכמו ב-2.8 מיליארד דולר

26.09.2018, 21:48 | שירות כלכליסט

ביטמיין (Bitmain Technologies), החברה הגדולה בעולם לכריית מטבעות קריפטוגרפיים, פרסמה תשקיף לפני הנפקה ראשונית בבורסת הונג קונג, שמאשרים את כוונתה להפוך לציבורית. כך מפרסם הערב (ד') אתר מרקטווץ'.

קראו עוד בכלכליסט

המסמכים מספקים הצצה ראשונה למצב הפיננסי של החברה היושבת בבייג'ינג, ולפיהם הכנסות החברה בששת החודשים מתחילת השנה הסתכמו ב-2.8 מיליארד דולר - פי 10 מהכנסותיה בששת החודשים המקבילים אשתקד. בנוסף, החברה דיווחה על רווח של יותר מ-700 מיליון דולר - עלייה של 800% לעומת התקופה המקבילה ב-2017.

פועלת בישראל 2016: חברת ביטקוין סינית פותחת מרכז ברעננה חברת ביטמיין הסינית חונכת מרכז מו"פ ברעננה שיסייע לה לפתח ציוד לכריית ביטקוין ומטבעות וירטואליים. מרכז הפיתוח ברעננה יעסיק עשרה עובדים וינוהל בידי גדי גליקברג, לשעבר סמנכ"ל ב־Spoondolies אסף גלעד, 4 תגובותלכתבה המלאה

ספקולציות על הנפקה ראשונית של החברה שהוקמה בשנת 2013 נשמעו לא פעם, אך הצניחה בערך הביטקוין ובערכם של מטבעות קריפטוגרפיים רבים החלישו את ההשערות. מאז השיא שרשם בינואר, השווי הכולל של שוק המטבעות הקריפטוגרפיים ירד ביותר מ-600 מיליארד דולר והמחיר של ביטקוין בודד ירד ביותר מ-70% מהשיא שאליו הגיע - כמעט 20 אלף דולר.

נכון ל-20 ביוני כרתה ביטמיין מטבעות קריפטוגרפיים בשווי של 886.9 מיליארד דולר - עלייה מ-56.3 מיליון דולר בסוף שנת 2016, ומ-12.3 מיליון דולר בסוף שנת 2015. במהלך השנים 2015, 2016 ו-2017, רשמה החברה הכנסות של 107.7 מיליון דולר, 214.7 מיליון דולר ו-263.2 מיליון דולר בהתאמה ממכירת חומרה - סכומים שמהווים 78.6%, 77.3% ו-89.9% מהכנסות החברה באותן השנים בהתאמה - כך לפי החברה.

לפי המסמכים שהוגשו לבורסת הונג קונג, החברה מונה בין היתר את מייפלס וקלדר (Maples and Calder), פירמת KPMG, וכן את פרוסט וסליבן (Frost & Sullivan) כחתמי ההנפקה הפוטנציאלית.

מכרה של ביטמיין, צילום: בלומברג מכרה של ביטמיין | צילום: בלומברג מכרה של ביטמיין, צילום: בלומברג

בחודש שעבר דווח כי ביטמיין מתכננת להגיש מסמכים לצורך ביצוע הנפקה ציבורית בספטמבר, כך עולה מדיווח של אתר CoinDesk. על פי המסמכים, הנפקתה המוצעת של ביטמיין עשויה להיות מהגדולות ביותר בהיסטוריה, ובמסגרתה החברה מקווה לגייס 18 מיליארד דולר בבורסה של הונג קונג לפי ערך שוק של 40-50 מיליארד דולר.

בעוד תחום העיסוק העיקרי של ביטמיין הינו ייצור שבבים משולבים שמשמשים לכרייה אלגוריתמית של מטבעות קריפטוגרפיים כמו הביטקוין, היא החלה לאחרונה לייצר גם שבבים עבור תעשיית הבינה המלאכותית.

בראש ביטמיין עומד ג'יהן וו (Jihan Wu) בן ה-32, אשר ייסד את החברה שבסיסה בבייג'ינג רק לפני חמש שנים עם חזון לפיו כסף קריפטוגרפי יהווה למעשה את הונה של החברה.

ביוני דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג שוו שוקל להנפיק את החברה ולמצב את ביטמיין כמתחרה אגרסיבית בתעשיית ייצור השבבים. עד כה ניסיונו של וו לעשות זאת נחשב למוצלח במיוחד, וביטמיין הפכה לאחת מחברות הכסף הקריפטוגרפי בעלות השווי הרב ביותר בעולם. במחצית הראשונה של 2018 לבדה הכניסה החברה 2.5 מיליארד דולר, כך על פי בלומברג.

כמו כן גייסה החברה עד כה מימון בסך 450 מיליון דולר ממשקיעים שביניהם ניתן למנות את קרן סקויה, GIC, ו-IDG Capital.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות