אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון המורים: נשבית את בתי הספר לאחר החגים אם לא תושלם רפורמת עוז לתמורה צילום: דנה קופל

ארגון המורים: נשבית את בתי הספר לאחר החגים אם לא תושלם רפורמת עוז לתמורה

יו"ר הארגון רן ארז פנה היום במכתב לחברי הארגון ובו טען כי הסחבת באישור הרפורמה נמשכת ולכן לא יהיה מנוס מהפעלת סכסוך העבודה שהוכרז בנושא בחודש שעבר

27.09.2018, 14:16 | שחר אילן

יו"ר ארגון המורים, רן ארז מאיים בשביתה או שיבושי עבודה עם חסרת מערכת החינוך לפעילות מלאה לאחר החגים. זאת בשל אי הפעלת רפורמת עוז לתמורה בבתי הספר של החינוך המיוחד, מפתנים ובתי ספר כנסייתיים.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששיגר ארז היום לחברי הארגון הוא טוען ש"נמשכת הסחבת בנושא. בשל אי הפעלת הרפורמה, מקופחים מורים ותלמידים רבים באותם בתי ספר".

ארז מציין כי, "משרד החינוך טוען שהאשמה היא במשרד האוצר שאיננו מתקצב את הפעלת הרפורמה בבתי ספר אלה. קבעתי פגישה עם שר האוצר משה כחלון, על מנת לפתור את הנושא".

רפורמת "עוז לתמורה" כללה שינויים במבנה שבוע העבודה של המורים (מעבר לשבוע עבודה ארוך יותר של 40 שעות), במבנה השכר של המורים (תוספת שכר ממוצעת של 42%) ובמבנה מערכת השעות שלהם (הוספת שעות להוראה פרטנית ושעות תומכות הוראה). כמו כן, הוסדרו תהליכי הערכת המורים ומתווה הקידום המקצועי שלהם.

רן ארז, יו"ר ארגון המורים, צילום: דנה קופל רן ארז, יו"ר ארגון המורים | צילום: דנה קופל רן ארז, יו"ר ארגון המורים, צילום: דנה קופל

ארז הזהיר היום כי: "אם ניתקל בהמשך הסחבת, לא יהיה מנוס מלהפעיל את סכסוך העבודה עליו הכרזנו בנושא לאחר החגים". סכסוך העבודה הוכרז באוגוסט.

היקף ועוצמת הפעלת סכסוך העבודה יקבעו לדבריו בתקופה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
מזמן לא שבתתם, לא הייתם בחופשה, לא קיבלתם תוספת...
כבר חמישים שנה שהמורים שובתים, בתחילת לימודים , בסוף לימודים, באמצע. והנה זה פלא... היום המורים מקבלים שכר כמו פרופסורים באוניברסיטה. אה, גם הם שבתו כל הזמן, על משכורות של 55,000 ל לחודש... איזה כיף, הכל על חשבון הקופה הציבורית.
משה  |  01.10.18
31.
ההסתדרות אשמה ! חובה לקרוא
חייבים להגביל בכל הסקטורים הגבלת "ועד המורים העבדים" או כל מפעל אחר במדינה חברת חשמל.אג"ד.אל-על ועוד..לא יתכן שיושבים חלאות במשך שנים בועדי עובדים בהגדרה זהו סוג של פשע מאורגן.לכל אחד חיילים משלו בדר"כ מכני הקפה ולקקי המשרד שטנקרים ומלשינים.על מזכ"ל ההסתדרות וממשלת ישראל להגביל חברי ועד כד שתי קדנציות בלבד .ואז גם הפגיעה בקבלת שוחד.טוהר מידות . ירדו להפליא .יש להפעיל "סוכנים" כעובדי קבלן סמויים הם ורק הם יכולים להוציא את הנבלות והפגרים המתים .שוב ניסן קורן תתעורר חבר ועד על פי חוק שחייבים .
בן לולו  |  01.10.18
לכל התגובות