אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מנסה לגייס חברות אמריקאיות לניסוי הדור החמישי צילום: משרד התקשורת

משרד התקשורת מנסה לגייס חברות אמריקאיות לניסוי הדור החמישי

השר איוב קרא ומנכ"ל משרדו נתי כהן הצטרפו לנסיעת רה"מ. בתוכנית - פגישות עם ענקית הטלקום ורייזון, אלטיס של פטריק דרהי ולוקהיד מרטין

27.09.2018, 20:58 | עומר כביר

משרד התקשורת מנסה לשכנע חברות טלקום וטכנולוגיה אמריקאיות לקחת חלק בניסוי סיבים אופיטיים ואינטרנט סלולרי בדור החמישי שמעוניין המשרד לקיים בישראל – כך אומר ל"כלכליסט" גורם בעל ידע בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

שר התקשורת איוב קרא, מנכ"ל משרדו נתי כהן וראש המטה של השר שירלי שיף, נמצאים השבוע בארה"ב כחלק מהמשלחת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעצרת האו"ם. לדברי הגורם, במסגרת הנסיעה מנהלים כהן, קרא ושיף שורה של פגישות מקצועיות עם בכירים בחברות שונות בניסיון לעניין אותן להשתתף בניסויים שונים שמעוניין המשרד להוביל בתחום תשתיות התקשורת, ובראשם סיבים אופטיים ודור חמישי, וכן לבצע השקעות בתחום.

מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן, צילום: משרד התקשורת מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן | צילום: משרד התקשורת מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן, צילום: משרד התקשורת

היום, נפגשים קרא וכהן עם בכירים מענקית התקשורת אלטיס שבבעלות פטריק דרהי (והחברה האם של הוט) ובנק ההשקעות גולדמן זאקס. מחר צפויים השניים להיפגש עם בכירים מענקית הטלקום ורייזון, לוקהיד-מרטין ועם סגן נשיא ICANN, הארגון שאחראי על ניהול והקצאת שמות המתחם באינטרנט.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "בשולי עצרת האו"ם מבוצעים על ידי השר קרא, מנכ"ל משרד התקשורת וראש מטה השר פגישות מקצועיות לבחינת הזדמנויות לעידוד השקעות בתחום תשתיות התקשורת על ידי חברות מובילות בתחום הסיבים האופטיים ודור 5".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
רצח עם (בישול של כולנו בגלי מיקרו, על אש קטנה)
איך מספרים לאנשים איזה יופי יהיה אחרי שיכנס דור 5, ואף אחד לא טורח לספר מה יהיה עלינו. כולנו כבר מספיק מוקרנים מכל כיוון אפשרי: הניידים, וויי פיי בכל מקום, מונים חכמים, אנטנות סלולריות. עוד קרינה? ככה הורגים עם. לאט ועל בטוח. אם היתה מעט התחשבות באוכלוסייה היו לפחות שואלים מי מעוניין. אולי אנחנו לא מעוניינים לשלם בבריאות בשביל כמה דברים שהופכים לנוחים יותר?
אייל  |  30.09.18
7.
הוא יכול להמשיך לנסות... אף אחד לא יבוא.
כחלון הפקיע מחברות הסלולר את התשתיות שלהם. בתפיסה האמריקאית צעד כל כך קומוניסטי הוא הילה ליציאה למלחמה. אף חברה אמריקאית לא יכולה ולו בחלומות האימה החמורים ביותר להרשות לעצמה לדווח למשקיעים שהפקיעו לה נכסים. להשקיע בתשתיות בעידן כחלון צפונה זה בזבוז כספי משקיעים במקרה הטוב ובזבוז הבונוס של המנכל במקרה הרע. מודה, גם השנאה שלי לחברות הסלולר עיוורה אותי ומתוך נקמנות צפיתי בהנאה עצומה כשטבחו בהם... אבל כשם שאסור היה להם לשדוד את הציבור, כך אסור היה להפקיע מהם תשתיות לתקופה בלתי מוגבלת. בסוף התשתיות שבקושי מתוחזקות, יקרסו ונמצא את עצמנו חוזרים לקו של בזק... משרד התקשורת גורר אותנו אחורה והדיבורים על דור חמישי דומים לצווחות של הצ'יוואווה כשהיא מנסה להפגיד עוצמה.
משה  |  29.09.18
לכל התגובות