אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר בשיא של חודש: זינק היום ב-0.8% צילום: שאטרסטוק

הדולר בשיא של חודש: זינק היום ב-0.8%

המטבע האמריקאי המשיך להתחזק היום על רקע כוונת הפד להמשיך ולהעלות את הריבית. שערו היציג של הדולר נקבע על 3.627 שקל - שיא של חודש. היורו נסחר ביציבות ושערו היציג נקבע על 4.215 שקל

28.09.2018, 13:16 | שירות כלכליסט

הדולר התחזק היום ב-0.8% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.626 שקל - שיא של חודש. במקביל היורו נסחר ביציבות עם עליות של פחות מ-0.1% מול המטבע הישראלי ושערו היציג נקבע על 4.215 שקל.

קראו עוד בכלכליסט

התחזקותו של המטבע האמריקאי נרשמה, בין היתר, על רקע העלאת הריבית בארה"ב השבוע ב-0.25%, והודעתו של הבנק הפדראלי המרכזי שהתלוותה להחלטה שהייתה, לפי הכלכלים בשוק, "ניצית". יחד עם התחזיות המעודכנות, ברור כי בפד מתכננים להמשיך ולדחוף קדימה עם העלאות הריבית בחודש דצמבר כמו גם עמוק אל תוך 2019.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול | צילום: איי אף פי יו"ר הפד ג

עם זאת, במסיבת העיתונאים שכינס לאחר החלטת הריבית עשה יו"ר הפד ג'רום פאוול עבודה מצוינת בקירור הציפיות כאשר הדגיש כי הפד פועל ברמת אי ודאות גבוהה, והוא אינו יכול לתת לשווקים את מה שהם רוצים – וודאות. פאוול הדגיש כי המצב הכלכלי בארה"ב היום מצוין ומאפשר להמשיך בהעלאות הריבית, אך לא ניתן לדעת עד מתי מצב זה יימשך, כאשר הוא אף ציין כי "אינו יכול לפסול את האפשרות להפחתת ריבית ב-2020".

מנהל מחלקת מאקרו בבית ההשקעות פסגות, גיא בית-אור, העריך השבוע כי הפד ימשיך להעלות באופן מדוד את הריבית (פעם ברבעון) גם בדצמבר וגם במהלך 2019. "ככל שהריבית תעלה, האפקט המצנן על הכלכלה האמריקאית יורגש יותר, במיוחד במהלך המחצית השנייה של 2019, אז גם השפעות ההרחבה הפיסקאלית יתפוגגו", אמר בית אור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות