אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לשנים עברו: עובדי דלק ישראל לא קיבלו משכורות לפני החג צילום: צביקה טישלר

בניגוד לשנים עברו: עובדי דלק ישראל לא קיבלו משכורות לפני החג

בחברה נוהגים להקדים ולשלם משכורות ב-28 לחודש, אך דווקא לפני החג לא העבירו את משכורות ספטמבר לעובדים. בחברה מסרו כי הסיבה לכך היא בחופשה המרוכזת של עובדי המטה. העובדים יקבלו את המשכורת ב-2 באוקטובר

28.09.2018, 14:41 | ליאור גוטמן

עשרות רבות של עובדי דלק ישראל גילו הבוקר (ו') שמשכורות חודש ספטמבר שלהם לא הופקדו בחשבון הבנק. מדובר בעובדי המטה של החברה, בעובדי תחנות הדלק ובעובדי פי גלילות.  

קראו עוד בכלכליסט

למרות שחודש ספטמבר לא הסתיים, הנוהג הוותיק בדלק ישראל הוא שאת השכר השוטף של כל חודש משלמים מוקדם מהקצוב בחוק, ולכן עובדי החברה נהנים מהזכות לקבל שכר ב-28 לכל חודש, ולא בתחילת החודש העוקב - כנהוג בשאר הגופים במשק. על פי החוק, למעביד יש אפשרות לשלם את השכר עד ל-9 בכל חודש, וזאת עבור חודש העבודה הקודם.

מנכ"לית דלק ישראל אסתר אלדן, צילום: צביקה טישלר מנכ"לית דלק ישראל אסתר אלדן | צילום: צביקה טישלר מנכ"לית דלק ישראל אסתר אלדן, צילום: צביקה טישלר

אז מדוע נולד העיכוב בתשלום המשכורות? תלוי את מי שואלים. בסביבת ועד עובדי החברה, שמאוגד בהסתדרות הלאומית, טוענים שמדובר בסכסוך לכאורה על ניטור שעות העבודה של העובדים במהלך חודש ספטמבר. עם זאת מדלק ישראל נמסר  כי "בשל חול המועד מטה החברה נמצא בחופשה מרוכזת, והשכר ישולם ב-2 באוקטובר. בחברה מבקשים לציין כי רוב המשק משלם שכר ב-9 בחודש. יצויין כי מדובר בעובדי מטה החברה, ועובדי תחנות הדלק יקבלו את שכרם ב-5 באוקטובר כמו בכל חודש".

דלק ישראל היא זרוע פעילות הדלקים והשמנים של קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, ופרט לפעילות של מכירת דלקים ושמנים היא מתפעלת פיילוטים שונים לתדלוק רכב בגז טבעי. לחברה כ-250 תחנות דלק, מתוכן כ-75% פועלות בהפעלה עצמית. לחברה גם קרוב ל-200 חנויות נוחות שפועלות תחת המותג "מנטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
התנהלות כושלת
גברת ניכבדה, אמנם קיבלת מינוי מנכ"ל ... וניהול הוא בין היתר להיתיעל. אך את הפכת את תוכנית ההיתיעלות למסע ארוך של פיטורי עובדים, מסע תליינות שאינו מסתיים כמו כדור שלג בקצה הר שיורד ותופס תאוצה .. וללא מעצורים כמובן . חבל שאת גם מצליחה להוריד את המוטיבציה לשורדים שנשארו, עשי מעט חושבים וזכרי את המשפט : לא לעולם חוסן ...
לא כך מתנהלים  |  29.09.18
10.
מנכלית נכבדה
ראי מיס אסתר מאז שניכנסת לתפקיד שקיבלת, מה שאת עושה?? את יורה לכל הכיוונים... מפטרת אנשים כמו שיורדים במדרגות יום יום לישפוך את הזבל מהבית ... את מתנהגת לעובדים כאילו הם אויר ולא יצורי אנוש .. והשאלה לאן ועד מתי חוסר הרגישות שלך לעובדים?! כאילו כולם סחבות ... לבסוף תישארי לבדך בתחנה הגדולה הזו שתשובה הקים .. ומה תעשי? את עבודתם של כל העובדים שהולכת הביתה??? מה את סופר וומן ? אז זהו שלא!! סוף מעשה במחשבה תחילה! דואגת רק לבונוס שלה!
יוסי  |  28.09.18
לכל התגובות