אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון טיסנקרופ אישר: החברה תפוצל לשניים צילום: intercepts.defensenews

דירקטוריון טיסנקרופ אישר: החברה תפוצל לשניים

מדובר בתוכנית לארגון מחדש הגדולה זה כמה עשורים בקונצרן הגרמני; יפוצל לחברת טיסנקרופ תעשיות שתירשם בנפרד, ולחברת טיסנקרופ חומרים; זאת בעקבות לחץ המשקיעים שהתנגדו למבנה האחזקות הנוכחי ולפגיעה שלו ברווחיות החברה

30.09.2018, 18:59 | שירות כלכליסט

קונצרן טיסנקרופ הגרמני מסר היום (א') כי הדירקטוריון שלו החליט פה אחד לאשר את התוכניות לפצל אותו לשניים. מדובר בתוכנית לארגון מחדש הגדולה ביותר של טיסנקרופ מזה כמה עשורים.

במסגרת התוכנית, חלק מהפעילות התעשייתית של טיסנקרופ, הכוללת יצור מעליות וחלקי רכב ואת חטיבת ההנדסה, יירשם כישות נפרדת תחת השם טיסנקרופ תעשיות. פעילות הסחר במחצבים, בניית הספינות והנתח בן 50% במיזם הפלדה המתוכנן עם חברת טאטא יישאר תחת החברה שתישא את השם החדש - טיסנקרופ חומרים. לפי הפרסומים בגרמניה, התוכנית תצא לפועל בשנת 2020. התוכנית בדבר הפיצול פורסמה ביום חמישי ומניית החברה זינקה ב-10%.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך זכה לאישור לאחר ששני בעלי המניות הגדולים בו, קרן Alfried Krupp von Bohlen und Halbach וסביאן, וכן ועדי העובדים הביעו את תמיכתם בו. בנוסף אושרה כהונה בת חמש שנים למנכ"ל גוידו קרקהוף. לדבריו, "הפתרון שמצאנו הוא אחראי ומשרת באופן שווה את האינטרס של העובדים, הלקוחות ובעלי המניות. אנו נחל ביישומו באופן החלטי". היו"ר החדש של הקבוצה יהיה ברנארד פלנס, המשמש כפרופסור בבית ספר למינהל עסקים.

התוכנית מתבצעת לאחר שבעלי מניות מרכזיים בה, כולל קרן אליוט, לוחצים על כך מזה כמה חודשים תוך שהם מביעים חשש מירידה בערך החברה בעקבות מבנה האחזקות שלה שנחשב לריכוזי מדי. התערבותם דחפה להתפטרותם של המנכ"ל והיו"ר הקודמים היינריך הייסינגר ואולריך להנר במהלך הקיץ האחרון. להנר תקף בחריפות את המשקיעים האקטיביסטים ואת לחציהם לביצוע שינויים, ואף כתב שהם נוקטים בדרך של "טרור פסיכולוגי" אשר גורם למנהלים בכירים לפנות לסיוע פסיכולוגי.

מטה טיסנקרופ, צילום: אי פי איי מטה טיסנקרופ | צילום: אי פי איי מטה טיסנקרופ, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות