אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוקר: נוחי דנקנר יתחיל לרצות שלוש שנות מאסר בכלא מעשיהו צילום: אוהד צויגנברג

הבוקר: נוחי דנקנר יתחיל לרצות שלוש שנות מאסר בכלא מעשיהו

איש העסקים שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות, יישא דברים לתקשורת מעט אחרי 09:00; איתי שטרום, שהורשע יחד עמו, ייכנס לכלא ב-7 באוקטובר

02.10.2018, 07:01 | צלי גרינברג

נוחי דנקנר, שנחשב עד לפני כמה שנים לאיש החזק במשק, יתחיל היום (ג') לרצות שלוש שנות מאסר בכלא מעשיהו. הוא יישא דברים לתקשורת ב-09:10.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי 2016 הורשע דנקנר, יחד עם בנקאי ההשקעות איתי שטרום, בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות. בדצמבר נגזרו על דנקנר שנתיים מאסר בפועל, ועל שטרום - 12 חודשי מאסר בפועל. באוגוסט האחרון החמיר בית המשפט העליון את עונשו של דנקנר לשלוש שנות מאסר, ואת עונשו של שטרום - לשנתיים מאסר.

בשבוע שעבר נעתר בית המשפט העליון לבקשת שטרום, ודחה ב-5 ימים את כניסתו לכלא, ל-7 באוקטובר.

  

בשב"ס עדיין לא יודעים לאיזה אגף בבית הכלא ייכנס דנקנר, אך מעריכים כי יהיה זה "אגף שבע", שבו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ריצה את מאסרו.

מדובר באגף נוח יחסית; שטח כל תא - שאותו חולקים עד 4 אסירים - עומד על 16 מ"ר. כל אסיר מקבל ארונית אישית, אפשרות להכנסת פלטה חשמלית לבישול, ומיטה.

בשב"ס מאפשרים לכל אסיר להכניס לחשבונו הייעודי בכלא עד 1,800 שקל בחודש לטובת רכישות בקנטינה. את הכסף יוכל דנקנר להעביר באמצעות העברה בנקאית או לעבוד עבורו באחד המפעלונים בבית הכלא, שהמשכורת החודשית בהם היא 2,000-2,500 שקל. הכסף העודף שלא ינוצל על ידי דנקנר יחכה לו עת צאתו מהכלא.

נוחי דנקנר בכניסה לביתו, בסוף אוגוסט, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר בכניסה לביתו, בסוף אוגוסט | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר בכניסה לביתו, בסוף אוגוסט, צילום: אוראל כהן

במעשיהו יש פסי ייצור המעסיקים כ-120 עובדים לייצור עץ, דפוס ומה שמוגדר כ"יזמות פרטית". "אין אדם שלא לוקח חלק בעשייה" אומרים בשירות בתי הסוהר. "אם נתקלים בסירוב או התנהגות לא נאותה אז יש דרכים לטפל בכך כגון שלילת האפשרות לרכישה בקנטינה, שלילת ביקורים, שלילת חופשות ואף העברת אגף או בית סוהר".

איש העסקים יהיה זכאי לביקורים שבועיים, ולאחר ריצוי של רבע מתקופת המאסר יוכל לבקש זכאות לחופשות של 12-72 שעות.

דנקנר זינק לצמרת הכלכלה הישראלית לאחר שרכש את אי.די.בי ב־2004 ממשפחת ראקנטי, ונהפך לאיש העסקים החזק במשק הישראלי. ב-2014, במחאה החברתית, הוא נהפך לסמל ההון והריכוזיות ומול ביתו התנהלו הפגנות, כשבמקביל רפורמת הסלולר וההפסדים בקרדיט סוויס דרדרו את אי.די.בי. ההנפקה שבגינה הורשע היתה המאמץ האחרון שלו להשאיר את אי.די.בי בידיו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות