אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "הסכם הסחר עם קנדה יוסיף מאות אלפי מקומות עבודה" צילום: איי אף פי

טראמפ: "הסכם הסחר עם קנדה יוסיף מאות אלפי מקומות עבודה"

נשיא ארה"ב אמר כי "מדובר בהסכם החשוב אי פעם", וציין כי יש לו "יחסים נהדרים" עם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו; הוא הוסיף כי "יש חלופות" למקרה שהקונגרס לא יאשר את ההסכם

01.10.2018, 19:26 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הערב כי הסכם הסחר שנחתם אמש עם קנדה הוא החשוב ביותר "אי פעם", ויוסיף "מאות אלפי מקומות עבודה" למשק האמריקאי.

ההסכם - בו חברה גם מקסיקו - שיכונה USMCA, יחליף את הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה (NAFTA).

בדברים שנשא הערב בבית הלבן אמר טראמפ כי יש לו "יחסים נהדרים" עם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו. עוד ציין כי המכסים שהוטלו על יבוא מתכות מקנדה יישארו בעינם. לדבריו, "ללא המכסים, לא היינו מדברים על הסכם".

הנשיא האמריקאי הביע אופטימיות כי ההסכם יאושר בקונגרס, אך הוסיף כי "אם לא, יש לנו חלופות".

בנוגע למלחמת המכסים עם סין אמר טראמפ: "נראה מה יהיה עם זה". 

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

במסגרת הסכם הסחר החדש, אומרים גורמים רשמיים בממשל הפדרלי, תעשיית הרכב צפויה ליהנות מחזרה של "ייצור בהיקף מיליארדי דולרים" לארה"ב. זאת נוסף על תנאים משופרים בשוק החלב הקנדי ובדיקת ההסכם מדי שש שנים כדי לשמור על רלוונטיות. ההסכם גם אוכף הגנות חדשות על קניין רוחני במסחר מקוון, כולל הגנה על פטנטים של תרופות ביולוגיות. 

ההסכם מציע הגנות מסוימות לקנדה ולמקסיקו מפני האיומים של ממשל טראמפ להשית מכסים על מכוניות מיובאות מטעמים של ביטחון לאומי. כך, למשל, יצוא מכוניות קנדיות בהיקף של עד 2.6 מיליון יחידות יהיה מוגן מפני מכסים אמריקאיים על מכוניות זרות. גם מקסיקו זכתה במכסה כזו, זאת למרות שאף אחת מהמדינות אינה מייצאת כמות כזו של מכוניות לארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות