אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נוחי דנקנר נכנס לכלא מעשיהו: "אני מאמין בקדוש ברוך הוא שהכל לטובה"

יו"ר אי.די.בי לשעבר שהורשע בהרצת מניות, הגיע הבוקר לכלא מעשיהו - שם ישהה במשך שלוש השנים הקרובות: בכניסה לכלא אמר כי "המעמד כאן הוא יום קשה לי ולמשפחתי. נלחמתי על חפותי. בוטח במערכת המשפט ואוהב מאוד את מדינת ישראל"

02.10.2018, 09:17 | צלי גרינברג

"המעמד כאן הוא יום קשה לי ולמשפחתי, נלחמתי על חפותי, אני מאמין בקדוש ברוך הוא שהכל לטובה, בוטח במערכת המשפט ואוהב מאוד את מדינת ישראל", כך אמר הבוקר (ג') נוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי לשעבר עם הגעתו לכלא מעשיהו, שם ירצה שלוש שנות מאסר. דנקנר לווה על ידי חתנו טל אנגלנדר ועורכת הדין שני אילוז.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי 2016 הורשע דנקנר, יחד עם בנקאי ההשקעות איתי שטרום, בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות. בדצמבר נגזרו על דנקנר שנתיים מאסר בפועל, ועל שטרום - 12 חודשי מאסר בפועל. באוגוסט האחרון החמיר בית המשפט העליון את עונשו של דנקנר לשלוש שנות מאסר, ואת עונשו של שטרום - לשנתיים מאסר.

נוחי דנקנר נכנס הבוקר לכלא, צילום: שאול גולן נוחי דנקנר נכנס הבוקר לכלא | צילום: שאול גולן נוחי דנקנר נכנס הבוקר לכלא, צילום: שאול גולן

בשבוע שעבר נעתר בית המשפט העליון לבקשת שטרום, ודחה ב-5 ימים את כניסתו לכלא, ל-7 באוקטובר.

בשב"ס עדיין לא יודעים לאיזה אגף בבית הכלא ייכנס דנקנר, אך מעריכים כי יהיה זה "אגף שבע", שבו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ריצה את מאסרו.

 , צילום: ynet צילום: ynet  , צילום: ynet

מדובר באגף נוח יחסית; השטח לכל תא - שאותו חולקים עד 4 אסירים - עומד על 16 מ"ר. כל אסיר מקבל ארונית אישית, אפשרות להכנסת פלטה חשמלית לבישול, ומיטה.

בשב"ס מאפשרים לכל אסיר להכניס לחשבונו הייעודי בכלא עד 1,800 שקל בחודש לטובת רכישות בקנטינה. את הכסף יוכל דנקנר להעביר באמצעות העברה בנקאית או לעבוד עבורו באחד המפעלונים בבית הכלא, שהמשכורת החודשית בהם היא 2,000-2,500 שקל. הכסף העודף שלא ינוצל על ידי דנקנר יחכה לו עת צאתו מהכלא.

איש העסקים יהיה זכאי לביקורים שבועיים, ולאחר ריצוי של רבע מתקופת המאסר יוכל לבקש זכאות לחופשות של 12-72 שעות.

דנקנר זינק לצמרת הכלכלה הישראלית לאחר שרכש את אי.די.בי ב־2004 ממשפחת ראקנטי, ונהפך לאיש העסקים החזק במשק הישראלי. ב-2014, בזמן המחאה החברתית, הוא נהפך לסמל ההון והריכוזיות ומול ביתו התנהלו הפגנות, כשבמקביל רפורמת הסלולר וההפסדים בקרדיט סוויס דרדרו את אי.די.בי. ההנפקה שבגינה הורשע היתה המאמץ האחרון שלו להשאיר את אי.די.בי בידיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות