אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צביקה שווימר מונה למנכ"ל אלקטרה צריכה צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

צביקה שווימר מונה למנכ"ל אלקטרה צריכה

מנכ"ל דלתא ישראל בשבע השנים האחרונות יחליף את זאב קלימי שיסיים את תפקידו על רקע חקירת רשות ני"ע בחשוד לשימוש במידע פנים

02.10.2018, 10:26 | אורנה יפת

צביקה שווימר, מנכ"ל דלתא ישראל בשבע השנים האחרונות, מונה לתפקיד מנכ"ל חברת אלקטרה מוצרי צריכה. שווימר, בן 40, יחליף את זאב קלימי שיסיים את תפקידו בסוף חודש אוקטובר, לאחר ארבע שנים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

קלימי חשוד בשימוש במידע פנים שקיבל מבכיר באסם, לפני שהחברה התמזגה עם נסטלה, והפצתו לשניים מחבריו. הוא נחקר על ידי הרשות לניירות ערך ופרקליטות המדינה החליטה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע.

שווימר, שסיים את תפקידו בדלתא בחודש האחרון, היה מועמד גם לתפקיד מנכ"ל רשת האופנה המוזלת אורבניקה, מקבוצת קסטרו-הודיס, אך בחר בחברת אלקטרה צריכה. בדלתא הוא הוביל מהלכים אסטרטגיים משמעותיים בהם הקמת רשת ההלבשה התחתונה FIX, הרחבת רשת דלתא, קבלת הזכיון למותג הספורט פומה והרחבת ההפצה שלו בנקודות מכירה סיטונאיות והקמת אתר סחר מקוון לדלתא.

לפני שהגיע לדלתא, שימש שווימר, משנת 2008, כמנכ"ל רשת ללין מקבוצת פוקס. בקבוצת פוקס כיהן בתפקידים שונים משנת 2001, החל ממנהל חנות, דרך מנהל אזור, וניהול רשת פוקס בישראל.

אלקטרה מוצרי צריכה, חברה בת של אלקו בשליטת האחים זלקינד, סיימה את הרבעון השני של השנה עם תוצאות חלשות ומעבר להפסד. יבואנית מוצרי החשמל דיווחה על הפסד של 21.7 מיליון שקל, לעומת רווח של 38 מיליון שקל. ההפסד נבע מירידה של 15% במכירות המזגנים שלה ומהסכסוך עם יבואנית מוצרי הסלולר וואווי. יבואנית מוצרי החשמל רשמה ברבעון ירידה של 14.5% בהכנסות שהסתכמו ב-669 מיליון שקל, ירידה שפגעה ברווח הגולמי שירד ב-19.5%.

מנכ" דלתא צביקה שווימר, צילום: אוראל כהן מנכ" דלתא צביקה שווימר | צילום: אוראל כהן מנכ" דלתא צביקה שווימר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות