אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקלות באייפון החדש: למה אפל ממשיכה להתעלם מטענות הרוכשים? צילום: אוראל כהן

התקלות באייפון החדש: למה אפל ממשיכה להתעלם מטענות הרוכשים?

בחודש שעבר נחשפו ליקויים בולטים באייפון XS ובאייפון XS Max - בעיות קליטה וטעינה. על אף תלונות גולשים ופניות של כלי תקשורת, שומרת החברה על דממה - בעוד וואווי וגוגל נערכות להשקת מתחרים קשוחים

02.10.2018, 11:05 | ניצן סדן
לקוחות אפל תוהים מדוע מתעלמת החברה מסדרת ליקויים שהתגלו במכשירי האייפון החדשים; בחודש שעבר הופיעו תלונות לקוחות בפורומים ברדיט, בציוצי טוויטר ואף בפורומים של אפל עצמה, לפיהם מכשירי אייפון XS ואייפון XS Max סובלים מתקלה שמונעת מהם מלהיטען כשהם במצב שינה, ומבעיות קליטה חמורות. היקף התקלות אינו ברור, אך לפי דיווח של פורבס אותרו מאות מקרים, ובדיקות מעבדה גילו שמקור הליקויים הוא בטלפונים עצמם ולא ברשתות סלולר או השפעות חיצוניות אחרות.

קראו עוד בכלכליסט

מאות מקרים מדווחים אינם הוכחה לכשל טכני; אפל ייצרה מיליוני אייפונים, וגם אם על כל מתלונן יש כמה שלא דיווחו אך סבלו מהתקלה - עדיין מדובר במספרים זעומים ובתופעה שיכולה להיחשב כאנומליה. ואולם, שתיקת אפל היא שהפכה את הפרשה לבעייתית עבורה: החברה לא ממהרת להגיב במקרי תקלות ופאשלות, גם כשהן נרחבות בהרבה. למשל, התעכבה החברה זמן רב לפני שהתייחסה לפגיעה המכוונת בביצועי הסוללה שנחשפה בסוף השנה שעברה; עדויות ראשונות לסוגיית הפגיעה הופיעו עוד בדצמבר 2016.

מכשיר האייפון XS Max, צילום: אוראל כהן מכשיר האייפון XS Max | צילום: אוראל כהן מכשיר האייפון XS Max, צילום: אוראל כהן

עד כה, התעלמה החברה הן מפניות הגולשים והן מפניות של כלי תקשורת גדולים כפורבס וה-BBC; אפילו הודעת "אנחנו בודקים את הנושא" לא יצאה מקופרטינו. לא ברור מה הסיבה להתעלמות, אך מדיניות השתיקה הזו עלולה לייצר לאפל בעיות; לעומתה, נוהגות מתחרותיה להגיב בזריזות במקרים דומים. לפני שבוע נודע שחלק מסמארטפוני הנוט 9 של סמסונג סובלים מהשתהות בהפעלת המצלמה. החברה מיהרה להצהיר שהנושא בטיפול ושעדכון תוכנה נמצא בפיתוח ויושק בהקדם לפיתרון הבעיה.

בשלב זה, נראה שהיקף התקלות באייפון נמוך מכדי להעיד על כשל ייצור נרחב, ואין המלצה להימנע מרכישת הטלפון - הוא נבדק בידי "כלכליסט" ונמצא כבעל יתרונות מענייני לחובבי המסכים הגדולים.

כמו כן, הליקויים שתוארו ככל הנראה ניתנים לטיפול בעדכון תוכנה, ויש לקוות שאפל אכן תשיק אחד בהקדם; בזמן הקרוב ייחשפו שני מתחרים קשוחים ביותר לאייפון החדש - הפיקסל 3 של גוגל והמייט 20 פרו של וואווי, וכדאי לענקית האמריקאית להגיע לתחרות מולם בלי בעיות יח"צ על גישתה כלפי הקהל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
יכול להיות שהכתב לא מכיר את המבנה הארגוני של אפל?
אנשי פיתוח החומרה בחברה נמצאים מתחת לאנשי העיצוב. כל שינוי בחומרה מצריך משא ומתן שאינו קיים בחברות אחרות. יתרה מכך, גם אם אנשי החומרה העלו בזמנו את אותם טיעונים ממש לפני השקת המכשיר, אבל לא הצליחו לשכנע, נגזר עליהם להיות צייתנים של מחלקת העיצוב.
קשקוש  |  05.10.18
לכל התגובות