אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העסקה היקרה של השנה: ביל גייטס רכש קרקע חקלאית בוושינגטון ב-171 מיליון דולר צילום: גטי אימג'ס

העסקה היקרה של השנה: ביל גייטס רכש קרקע חקלאית בוושינגטון ב-171 מיליון דולר

מייסד מיקרוסופט רכש את הקרקע מחברת ביטוח ששילמה עבורה 75 מיליון דולר לפני שמונה שנים

02.10.2018, 11:57 | שירות כלכליסט
ביל גייטס קנה קרקע חקלאית בשטח 60 אלף דונם בדרום מדינת וושינגטון, תמורת 171 מיליון דולר. מדובר ברכישת הקרקע היקרה ביותר עד כה השנה על פי אתר Land Report.

קראו עוד בכלכליסט

מייסד מיקרוסופט רכש את הנכס בחודש שעבר מחברת John Hancock Life Insurance, ששילמה עבורו 75 מיליון דולר ב-2010. הרכישה כוללת 43 אלף דונם של קרקע חקלאית עם השקייה, 16 אלף דונם של קרקע לא מעובדת, וכ-570 דונם של קרקע באזור שנקרא Horse Heaven Hills.

צילום אוויר של הקרקע החקלאית שרכש גייטס, צילום: maps צילום אוויר של הקרקע החקלאית שרכש גייטס | צילום: maps צילום אוויר של הקרקע החקלאית שרכש גייטס, צילום: maps

בעסקה מעורבות מספר שכבות של קונים תאגידיים, שאחד מהם - Angelina Ag מלואיזיאנה, רשום באותה כתובת של Cottonwood Management של גייטס בקירקלנד, וושינגטון.

ביל גייטס, צילום: שאטרסטוק ביל גייטס | צילום: שאטרסטוק ביל גייטס, צילום: שאטרסטוק

שוויו הנקי של גייטס מוערך ב-98.9 מיליארד דולר, מה שהופך אותו לאיש השני בעושרו בעולם על פי מדד המיליארדרים של בלומברג.

בעל הקרקע הגדולה ביותר בארה"ב על פי הדירוג השנתי של Land Report הוא יושב ראש Liberty Media ג'ון מאלון, שמחזיק בבעלותו קרוב לתשעה מיליון דונם, ואחריו טד טרנר ומשפחת אמרסון עם קצת יותר מתשע מיליון דונם כל אחד.

עד לעסקה בחודש שעבר רכישת הקרקע הגדולה ביותר השנה התרחשה באפריל, ובה נרכשו 155 אלף דונם ב-Maximo Ranch בפלורידה ע"י Investment Corp מדובאי, תמורת 136 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
זה מהכסף הקטן שהוא מוצא בין הכריות של הספה או במכנסיים אחרי כביסה
אבל קשה לי להאמין שהוא עושה את זה כהזדמנות עסקית. הוא כבר הודיע ש 90% מההון שלו ילך למטרות חברתיות. לי נראה שהוא יפתח שם מכון מחקר חקלאי שינסה למצוא גידולים עמידים לשינויי האקלים היות וזו אחת הבעיות המרכזיות של העתיד - להאכיל 9 מיליארד אנשים.
וורן באפט  |  11.10.18
16.
העולם הולך למקום נוראי בו מעט אנשים ישלטו לא רק בכסף אלא גם בקרקעות
יש בעייה קשה בכך שכל הכוח עובר למעט מאוד ידיים. ג'ף בזוס, ביל גייטס, ווארן באפט ועוד רשימה קטנה ומצומצמת של מולטי בליונרים שברגע שכל הכסף מרוכז בידיים שלהם הם גם יהיו קובעי המדיניות הבאים. בעל המאה הוא בעל הדעה רק הולך ומתחזק. הם קונים עיתונים ודרך העיתונות מביעים את דעתם הפוליטית וכך שוטפים את מוחם של אנשים לחשוב בדרכם. כמובן שהם סוציאליסטים לעת מצוא בדיבורים כאשר בפועל הם הכי קפיטליסטים. הם רוכשים קרקעות בכמויות כך שהם אלו שיחליטו מה יעשו עם אותה קרקע, אם יבנו בה מפעלים מזהמים, או ישברו אותה לפצלי שמן לדלק, או כל החלטה אחרת שהיא לטובת כיסם ולא לטובת העם, כלומר זיהום מים, קרקע או אוויר זה לא יהיה בראש מעייניהם כי במילא הם לא בהכרח יגורו באותם מקומות. העולם המערבי יורד וסין עולה ולדור הנינים שלנו לא יהיו חיים קלים.......
ושאר האנשים על פני כדור הארץ יהיו שוב נתינים ואריסים  |  08.10.18
14.
בניית עיר היפר-טכנולוגית
קראתי לפני כמה שבועות שגייטס רכש חלקת אדמה (לא היה כתוב איפה, אבל אני מניח שזה זה) כדי לבנות שם עיירה מבוססת על טהרת טכנולוגיה. בעבר אמר גייטס בצורה אניגמטית, שהוא בטוח שעוד בחייו הוא יזכה לראות עיר עם מכוניות אוטומטיות בלבד. גם במקרה הזה אני חושב שלעיר הזאת הוא התכוון.
אלדד  |  05.10.18
לכל התגובות