אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון תעלה את שכר המינימום של עובדיה בארה"ב ל-15 דולר לשעה צילום: בלומברג

אמזון תעלה את שכר המינימום של עובדיה בארה"ב ל-15 דולר לשעה

שכר המינימום החדש ייטיב עם יותר מ-250,000 עובדי אמזון - כולל עובדים במשרה חלקית ועובדים זמניים - כמו גם עם 100,000 עובדים עונתיים

02.10.2018, 14:05 | שירות כלכליסט
אמזון הודיעה היום שהיא מעלה את שכר המינימום של כל עובדיה בארה"ב ל-15 דולר לשעה, החל מהחודש הבא.

שכר המינימום החדש ייטיב עם יותר מ-250,000 עובדי אמזון - כולל עובדים במשרה חלקית ועובדים זמניים - כמו גם עם 100,000 עובדים עונתיים, כך הודיעה החברה. חלק מהעובדים שכבר מרוויחים כיום 15 דולר לשעה יקבלו העלאה בשכר.

קראו עוד בכלכליסט

אמזון ומנכ"לה ג'ף בזוס סופגים ביקורת מזה זמן רב עקב השכר הנמוך בחברה. הסנטור ברני סנדרס חשף בחודש שעבר הצעת חקיקה שנקראת "חוק בזוס" שמטרתה מיסוי תאגידים על כל דולר שהעובדים-בשכר-נמוך שלהם מרוויחים בצורת הטבות סוציאליות או תלושי מזון.

מחסן של אמזון, צילום: רויטרס מחסן של אמזון | צילום: רויטרס מחסן של אמזון, צילום: רויטרס

נכון לשנת 2017, השכר החציוני של עובדי אמזון היה מתחת ל-28,500 דולר לשנה, על פי מסמכים שהוגשו ע"י החברה, וזאת בעוד בזוס הרוויח באותה שנה 1.7 מיליון דולר.

"היטינו אוזן למבקרינו, חשבנו טוב על מה שברצוננו לעשות, והחלטנו שאנחנו רוצים להוביל. אנחנו שמחים מהשינוי הזה ומעודדים את מתחרינו ומעסיקים גדולים אחרים להצטרף אלינו", כך בזוס בהצהרה ששחרר.

טארגט, המתחרה של אמזון בתחום הקמעונאות, הודיעה לאחרונה שבכוונתה להעלות את שכר המינימום של עובדיה ל-15 דולר לשעה עד 2020, ו-וול-מארט הודיעה בינואר שהיא תעלה את שכר המינימום אצלה ל-11 דולר לשעה.

אמזון הודיעה שהיא מתכוונת גם לעודד את העלאת שכר המינימום הפדרלי.

הדברים מתפרסמים לקראת מבצע גיוס העובדים הגדול של אמזון לרגל החגים. בשנה שעברה אמרה ענקית המסחר האלקטרוני שהיא מתכוונת לשכור לעבודה 120,000 עובדים זמניים לעונת החגים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
תגובה ל 1
אל תאמין לעצמיך, ראה את העובדות, ונתק את הרגשות. אמזון וולמרט לא הופרטו מעולם, אלה עסקים שלא קשורים לממשל, הוקמו בצורה פרטית, והיום הם ציבוריים ,נסחרים בבורסה. כל מי שמשקיע במניות, רוצה להרויח כמה שיותר, ולכן היעדים של המנהלים בעסקים אלה להגדיל את הרווח. נכון, אפשר להעלות שכר, אבל , כשתהייה בעל עסק, נראה אותך נותן תוספות שכר לעובדים. כל המשטרים הקומוניסטים כשלו, וזה עובדה, גם הקיבוצים הופרטו. צריך שיהייה איזון, אבל השוק הוא שקובע את השכר. עניים היו,ותמיד יהיו, הקפיטליזים "סוחט" את הרעיונות של האדם עד הסוף,ומביא להישגים בכלכלה. לרוב האוכלוסייה יש קופת גמל,או קרן השתלמות, ומה מעניין את החוסך? ברור, רק כמה הוא הרוויח, האם הם שואלים כמה העובדים משתכרים,ומה תנאי העסקה שלהם? מה פתאום רק כמה הם הרוויחו. אתה מבין, כלם קפיטליסטים, אבל הם לא יודעים שהם כאלה.
אורי  |  05.10.18
1.
שכר מינימום
ההרגשה כאילו מדובר בסחר עבדים לכל המרבה בשכר בין החברות שמתיימרות להציג עצמם כמי שדואגות לרווחת עובדיהם ומעלות את שכרם באגורות כשבפועל רווחיהם עצומים לאין שיעור על גב העובדים חסרי הישע שאינם יכולים להרשות לעצמם להתפטר בעקבות חובות קיומיות , הכל שקר וכזב שכרם של העובדים באמזון הוא נמוך מאוד שלא נדבר על וולמארט , העולם בכוון של עבדות בחסות ובמסווה של הדמוקרטיה , מדינות ומנהיגים רבים מכרו והפריטו את נכסי המדינה ששייכים לכלל העם לבעלי הון בפרוטות תמורת בצע שוחד , ומעטה תאגידים ענקיים פרטיים שולטים בעולם ומנהלים את המדיניות שנחוצה להם ע"י לוביסטים מול הממשלים שעדיין מתנהלים בחסות שוחד . העולם פשט את הרגל בניסוח ובמימוש של המילה אידאולוגיה להמונים , הכל מתנהל כיום על טהרת הכסף האדם הישר וההגון יגיע באחד מן הימים לחרפת רעב .
דניו  |  03.10.18