אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ההשקעות ויסטה רוכשת מפורטיסימו את סטארהום הישראלית צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

קרן ההשקעות ויסטה רוכשת מפורטיסימו את סטארהום הישראלית

לא פורסם סכום הרכישה - לפי הערכות בשוק הוא עומד על 100 מיליון דולר; מנכ"ל סטארהום איתי מרגלית: "הגענו לכאן בזכות צוות הנהלה חזק ועובדים איכותיים שתמיד דחפו קדימה למרות האתגרים שעמדו בדרכינו"

02.10.2018, 16:00 | גולן חזני

קרן ההשקעות הענקית ויסטה רוכשת מפורטיסימו את חברת סטארהום הישראלית וממזגת אותה עם טראליקס - חברת פורטפוליו נוספת שבבעלות הקרן. היקף העיסקה לא נמסר אולם לפי ההערכות הוא עומד על 100 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

דבר המגעים למכירת סטארהום פורסמו בשבוע שעבר ב"כלכליסט". פורטיסימו רכשה את החברה ב-2012 תמורת 32 מיליון דולר ועם חוב של 27 מיליון דולר והתקשתה להבריא אותה בשנים הראשונות של ההשקעה, לאחר שתחום הנדידה בחברות הסלולר צנח בחברות הבינלאומיות.

התקופה הקשה הובילה לירידה בהכנסות ולפיטורי עובדים (כיום מועסקים בסטארהום כ-300 עובדים). בשלוש השנים האחרונות חל שינוי חיובי בחברה, ההכנסות חזרו לצמוח והיא חזרה לרווחיות - המהפך של בחברה איפשר לפורטיסימו למכור את החברה ברווח.

לפורטיסימו היו אקזיטים טובים בהרבה בעבר, אבל במקרה של סטארהום עושה רושם שהיא הצליחה להיחלץ מקטסטרופה אפשרית ולהבריא את החברה. סטארהום נמכרת עם חוב של מיליוני דולרים.

מנהל (שותף) פורטיסימו יובל כהן אמר בעקבות העיסקה: "פורטיסימו רכשה את החברה בסוף 2012. לאחר הרכישה נעשו שינויים מהותיים בחברה שכללו אסטרטגיה עדכנית שהותאמה לשינויים שעברה התעשייה, שינוי המודל העסקי, מוצרים חדשים ושותפויות אסטרטגיות. במסגרת זו נקנתה חברת Mach שמוזגה לתוך החברה. השינויים הנ"ל שיושמו על ידי צוות הנהלה חדש בניהולו של איתי מרגלית הובילו לשיפור משמעותי בביצועי החברה לרבות צמיחה בהכנסות החוזרות וגידול ניכר ברווחיות".

איתי מרגלית, מנכ"ל סטארהום, אמר: "זהו ציון דרך משמעותי ומרגש בחיי החברה. הצלחנו להגיע למקום הזה בזכות צוות הנהלה חזק ועובדים איכותיים שתמיד דחפו קדימה והלכו איתנו כל הדרך למרות האתגרים שעמדו בדרכינו. גורם משמעותי בהצלחה הינו תמיכת קרן פורטיסימו בחברה אשר היוו תרומה מרכזית להישגים אליהם הגענו בשנים האחרונות לרבות המכירה לויסטה. הכיוונים בהם השקענו והוכחנו את יכולותינו בשנים האחרונות ימשיכו להיות הכוח המניע לצמיחתנו העתידית. ביחד עם טלריקס אנו נמשיך להיות המובילים בתחומנו בשוק הטלקום".

יובל כהן שותף מנהל בפורטיסימו , צילום: אוראל כהן יובל כהן שותף מנהל בפורטיסימו | צילום: אוראל כהן יובל כהן שותף מנהל בפורטיסימו , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות