אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינוי המפכ"ל מתקרב? משה טרי וטליה איינהורן הם המועמדים החדשים לוועדה למינוי בכירים צילום: http://www.ariel.ac.il, מיכאל קרמר

מינוי המפכ"ל מתקרב? משה טרי וטליה איינהורן הם המועמדים החדשים לוועדה למינוי בכירים

איריס שטרק ויעקב נגל התפטרו מוועדת גולדברג, שאחראית בין היתר לאשר את מינוי הרמטכ"ל, המפכ"ל והנגיד. ההתפטרות היא על רקע החלטת בג''ץ בדבר קרבתם לנתניהו ופגמים בהתנהלותם

02.10.2018, 17:00 | אדריאן פילוט

האם נסללה הדרך למינוי הרמטכ''ל ונגיד בנק ישראל? אחרי התפטרותם של איריס שטרק ויעקב נגל, משה טרי וטלי אינהורן הם המועמדים החדשים להיות נציגי ציבור בוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, בראשות השופט בדימוס אליעזר גודלברג.

ב-6 לספטמבר הוציאו שופטי בג''ץ צו ביניים וצו על התנאי נגד מינויים של שטרק ונגל לנציגי הציבור בוועדת גולדברג. התנועה לטוהר המידות שהגישה את העתירה, מצאה 14 פגמים לגבי שטרק –הכוללים פגמים בהתנהלותה האישית בעבר, לרבות הסתרת מידע עת הגישה למכרזים לתפקידים ציבוריים- ועוד 7 פגמים לגבי נגל, הקשורים יותר לזיקה אישית לראש הממשלה בנימין נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

הועדה המייעצת מיועדת "להבטיח את טוהר המידות במינויים הבכירים, ולבחון שמא דבקו פגם או דופי כלשהם במינויים" של 7 התפקידים החשובים במדינה: הרמטכ"ל, מפכ"ל המשטרה, ראש המוסד, ראש השב"כ, נציב בתי הסוהר, נגיד בנק ישראל והמשנה לנגיד בנק ישראל. הוועדה הוקמה ב-1999 מכוח חוק, בראשה עמד אז השופט בדימוס גבריאל בך, וב-2010 הוחלף על ידי יעקב טירקל, שיכהן עד לפני שנה.

משה טרי, לשעבר יו"ר רשות ני"ע, צילום: אוראל כהן משה טרי, לשעבר יו"ר רשות ני"ע | צילום: אוראל כהן משה טרי, לשעבר יו"ר רשות ני"ע, צילום: אוראל כהן

השמות החדשים מחייבים אישור של הממשלה. משה טרי, איש המחנה הלאומי, כיהן כיו''ר רשות ניירות ערך החל משנת 2002, ונבחר על ידי שר האוצר דאז סילבן שלום. טרי החל את הקריירה שלו בבנק דיסקונט, שם כיהן כמנהל המחלקה הכלכלית באגף ני"ע. טרי כיהן גם כסמנכ"ל חברת אדגר תעשיות טקסטיל ומשם עבר לנהל את מרכז ההשקעות במשרד התעשייה והמסחר ואחרי זה את החברה המרכזית לני"ע, תפקיד שביצע במשך 3 שנים. במסגרת זו שימש טרי חבר דירקטוריון הבורסה לניירות ערך בת"א.

טרי כיהן גם כמנהל רשות הדואר (חברת דואר ישראל) בין השנים 1996-1999 ומשם עבר לחברת אלגדקום, העוסקת בתחומי התשתיות לחברות סלולר בארץ ובעולם. טרי היה גם חבר במועצות המנהלים של כיל, רשות שדות התעופה ומלונות לרום. אחרי כהונתו כיו''ר הרשות, שימש טרי במספר תפקידים כאשר הוא נאמן במניות חברת הביטוח כלל, בבעלות איש העסקים אדוארדו אלשטיין. בשנת 2011 טרי נבחר על ידי שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ כמחליף ליהודה נסרדישי כמנהל רשות המסים, אך הוא נפסל על רקע אי עמידת בתנאי הסף (היעדר נסיון מספק בתחום המסים). טרי הוא גם חבר בוועדת איתור של חברי הוועדה המוניטרית והמועצה המנהלית של בנק ישראל- המכונה ועדת למברגר. 

איינהורן היא פרופסור למשפטים במחלקה לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל ומבקרת עמית מחקר בכיר בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. היא בעלת תואר B.Sc. בהצטיינות האוניברסיטה העברית בירושלים; וגם בתארים המתקדמים בתחום המשפט, גם הן בהצטיינות יתרה. היא כתבה מאמרים רבים בכתבי עת בינלאומיים, אירופיים וישראליים בסוגיות של משפט בינלאומי.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות