אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשפה הטכנולוגיה הסודית בתחום הדאטה של הסטארט-אפים המצליחים בארץ ובעולם צילום: אורית פניני

נחשפה הטכנולוגיה הסודית בתחום הדאטה של הסטארט-אפים המצליחים בארץ ובעולם

הפלטפורמה של Vertica מספקת את הדרך החכמה ביותר לאחסן נתונים בהיקף שגדל כל העת ולבצע אנליטיקה בזמן אמת

02.10.2018, 16:47 | בשיתוף Vertica
יצאתם לבלות בלונדון בסוף השבוע? הברים אמנם עמוסים מאוד בשעות הערב, אבל כיום, לבליינים שרוצים לחזור הביתה במהירות ובבטיחות יש פתרון פשוט: מוניות אובר שמחכות להם ברחובות הבילוי המרכזיים. רק מעטים מהמבלים יודעים שהטכנולוגיה של ורטיקה היא שעומדת מאחורי הפלטרפומה המספקת להם מוניות בשפע בדיוק מתי שהם זקוקים להן, וחוסכת זמן המתנה ארוך ומתסכל.

אובר, שביקשה לשפר את השירות ללקוחות וגם לנהגים, החליטה להשתמש בפתרון של Vertica – כלי אנליטיקה מתקדם המאפשר למידת מכונה (machine Learning), בהתבסס על פונקציות גיאוגרפיות (geospatial) כדי לפתח פלטפורמה המאפשרת לנהגים שלה לצפות היכן ומתי צפוי ביקוש גבוה יותר לנסיעות. כך, הלקוחות נהנים משירות יעיל יותר, והנהגים יכולים להגדיל הכנסות.

בדומה לאובר, גם הסטארט-אפים המובילים בישראל ובעולם ובהם AOL, פלייטיקה, Cyberbit, Optimal+ וגם דאטורמה שרק לאחרונה התמזגה בעסקת ענק עם סיילספורס, נעזרים במוצר החדשני של Vertica. גם חברות ענק המוכרות בעולמות הגיימינג, הפיננסים, IOT, שיווק, הרשתות החברתיות וכן תעשיות ביטחוניות, עושות בו שימוש שוטף כדי לנהל נתונים ולבצע בהם אנליטיקה מתקדמת.

 , צילום: bigstockphoto.com צילום: bigstockphoto.com  , צילום: bigstockphoto.com

 

לפרטים נוספים על הפלטפורמה האנליטית של ורטיקה לחץ כאן >>

 

 

שיפור השיווק – וגם למידת מכונה

עד 2020, נפח המידע הדיגיטלי בעולם כולו צפוי להגיע ל-44 טריליון ג'יגה בייט – נפח אדיר, שאי אפשר להתמודד איתו בלי כלים לניתוח חכם של הנתונים, אחסון מיטבי, ואנליטיקה בזמן אמת, כך סוברים אנליסטים בכירים. בנוסף, חיוני שתהיה יכולת שליפת נתונים מהירה, וכן שהמערכת תדע להתמודד עם גדילה הדרגתית בהיקף המידע הנצבר (Scalability).

בורטיקה פיתחו מערכת מתקדמת לאחסון ואנליטיקה של נתונים וכללו כמה יכולות עיקריות – כמו היכולת לבצע תחקור ואנליזה על פלטפורמה אחת, התומכת בנתונים מובנים ו-semi מובנים, לבצע תחקור בזמן אמת ובזמן השהיה נמוך לאפליקציות ועבודה בווב, וכן מודל עסקי המאפשר צמיחה כלכלית תוך שמירה על חלוקת העומס בין המשאבים.

כבר לפני 12 שנים, אז הוקמה Vertica בארה"ב, חזו המייסדים שלה את הזינוק העצום בהיקף המידע הדיגיטלי. החזון היה ברור – לפתח פלטפורמה מתקדמת לניהול מידע בנפח גדול, שתאפשר הרצת שאילתות בשפת SQL סטנדרטית בזמן אמת תוך כיווץ המידע, כדי להגיע לחיסכון משמעותי בעלויות התשתית.

"רבים מהלקוחות שלנו משתמשים במוצר לצורכי שיווק, בין אם מדובר בחברת פרסום באינטרנט, ובין אם מדובר בבנקים מובילים. היכולות האנליטיות של Vertica מאפשרות לבצע ניתוח של תנועת הגולשים ודפוסי הקנייה שלהם, לזהות סיכונים ולאתר הונאות, כמו גם לייעל את תהליכי השיווק, באמצעות התאמה אישית של החבילות המוצעות ללקוחות", מסבירות סיוון צירינג, מנהלת חטיבת המכירות בורטיקה ישראל ודנה דיין-חייט מנהלת פיתוח עיסקי ומכירות.

עם זאת, המוצר לא משמש רק לשיפור השיווק, אלא לצרכים רבים אחרים. כך למשל, ניתן להשתמש במידע הרב שנצבר בארגון לטובת למידת מכונה שתוכל לחזות התנהגות (Predictive Analysis) של לקוחות וצרכנים. למשל, אפשר לנבא שלקוח מסוים עומד לעזוב את השירות, בהתבסס על דפוס הפעילות שלו, ולפעול כדי למנוע זאת בזמן.

 בתמונה, ורטיקה ישראל, מימין לשמאל: סיוון צירינג, מנהלת חטיבת המכירות. משה גולדברג, ארכיטקט תוכנה בכיר, דנה דיין-חייט, מנהלת פיתוח עיסקי ומכירות, עמית מנור, דירקטור שותפים עיסקיים EMEA ואלון בן-נאים מנהל שותפים עסקיים., צילום: אורית פניני בתמונה, ורטיקה ישראל, מימין לשמאל: סיוון צירינג, מנהלת חטיבת המכירות. משה גולדברג, ארכיטקט תוכנה בכיר, דנה דיין-חייט, מנהלת פיתוח עיסקי ומכירות, עמית מנור, דירקטור שותפים עיסקיים EMEA ואלון בן-נאים מנהל שותפים עסקיים. | צילום: אורית פניני  בתמונה, ורטיקה ישראל, מימין לשמאל: סיוון צירינג, מנהלת חטיבת המכירות. משה גולדברג, ארכיטקט תוכנה בכיר, דנה דיין-חייט, מנהלת פיתוח עיסקי ומכירות, עמית מנור, דירקטור שותפים עיסקיים EMEA ואלון בן-נאים מנהל שותפים עסקיים., צילום: אורית פניני

עבודה על שרתי ענן, Data Lake וגם שרתים פיזיים

עם השנים התאימה Vertica את המוצר לרוח הזמן, וכיום, המודל שלה מאפשר גם עבודה על שרתי ענן, גם על שרתים פיזיים וגם על Hadoop – תוך ממשק ישיר עם כלי BI שונים. כך, יכולים הארגונים המשתמשים בטכנולוגיה לשלב אותה עם פלטפורמות PAAS ו-SAAS, תוך התאמה מיטבית לסביבת המחשוב של הלקוחות שלהם.

בהתאם לכך ורטיקה משתפת פעולה עם ארגונים גדולים באמצעות הסכמי OEM ושיתופי פעולה טכנולוגיים ועיסקיים. הבולטות שבהן היא סייברביט הישראלית. אורי כהן, דירקטור חטיבת השירות והתמיכה הטכנית בארגון סיפר לאחרונה כי "העבודה על גביי פלטפורמת ורטיקה מאפשרת לי ולארגון לישון טוב בלילה בידיעה שאני מכוסה ע"י טכנולוגיה למודת ניסיון וחלופות תחזוקה ותמיכה מבוססות מבית ורטיקה למול לקוחותינו".

Vertica אף היתה הראשונה לזהות את הצורך בפלטפורמה המאפשרת הרצת שאילתות בשפות קוד סטנדרטיות לטובת חיזוי אנליטי (Machine Learning). כך, המוצר שלה מאפשר לאנליסטים להריץ שאילתות מורכבות על גבי כמויות גדולות של מידע, תוך שימוש במאות פונקציות אנליטיות חדשניות המהוות חלק אינטגרלי מהפלטפורמה.

הפלטפורמה של Vertica מבוססת על Column Store, ופועלת בטכנולוגיית MPP – כך שמשולבות בה מאות פונקציות אנליטיות. הלקוחות יכולים לעסוק בפיתוח UDF בשפות Python ,R ,Java, ו-++C; ונהנים גם מתמיכה ב-ANSI SQL Standards, שפירושה שאפשר לעבוד עם הפלטפורמה בדומה לבסיס נתונים רגיל.

הפלטפורמה מאפשרת עבודה מול תבניות קבצים כמו Parquet ,ORC ו- ,RCב--Hadoop HDFS או באמצעות מנוע SQL on Hadoop. בנוסף, כאמור, ניתן להשתמש בתשתיות פיזיות או וירטואליות, בין אם הן בענן ציבורי או בענן פרטי כמו זה של אמזון או Azure.

בשורה התחתונה, כל ארגון הצובר מידע רב נדרש כיום למצוא את הדרך המיטבית לאחסן אותו וכן לבצע עליו ניתוחים בזמן אמת במטרה להפיק את התועלת הרבה ביותר מהמידע, לייעל תהליכים, לשפר ביצועים ולמשוך לקוחות חדשים. לאור העובדה ש-Vertica בישראל מציעה ללקוחותיה פלטפורמה מתקדמת העונה על כל הדרישות, אין פלא שהכלים שלה כבר פועלים בחברות ובארגונים בסקטורים השונים, ממשרדי הממשלה והבנקים ועד לחברות הייטק מובילות.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות