אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי הול פודס התאגדו נגד אמזון צילום: ויקיפדיה

עובדי הול פודס התאגדו נגד אמזון

בלב מאבק עובדי רשת המרכולים: צמצומים, עומס נוסף בעבודה והפחד להפוך לרובוטים

02.10.2018, 22:01 | שירות כלכליסט

עובדי רשת הול פודס ברחבי ארה"ב התחילו להתאגד בניסיון להדוף את השינויים שמיישמת אמזון מאז רכשה את החברה באוגוסט שעבר — על כך דיווח ה"גרדיאן" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת החודש שעבר, קבוצה של עובדים שלחה מכתב לסניפים ברחבי ארה"ב כדי להציף בפני עמיתיהם את חששותיהם. כך, למשל, הם ציינו פיטורים המוניים כאחת הסיבות לניסיונות ההתאגדות. דאגה נוספת היא מערכת תקנות נוקשה לארגון והצגת מוצרים, שמנקדת את העובדים. הול פודס השיקה את השיטה לפני שלוש שנים, אך היא תפסה תאוצה תחת שרביט אמזון.

עובד של הול פודס מעמיס שקית אמזון לרכב, צילום: רויטרס עובד של הול פודס מעמיס שקית אמזון לרכב | צילום: רויטרס עובד של הול פודס מעמיס שקית אמזון לרכב, צילום: רויטרס

"השיטה הזו מתאימה להתנהלות הגרעינית של אמזון", כך לפי עובד של הול פודס, מניו אינגלנד. "הם רוצים שנהפוך לרובוטים. לשם הם מכוונים. הם רוצים לשלם 10 דולרים לשעה למישהו שיעשה מטלות קטנות שמבוססות על מגבלת זמן במקום לשלם 15 דולר לשעה למישהו שיודע הכל על האוכל".

עוד לפני כניסת אמזון לתמונה, עובדי הול פודס ניסו להתאגד ללא הצלחה. עם זאת, תחת אמזון מצופה מהם לבצע יותר משימות, לעתים גם כאלה שאינן בתחום סמכותם, ומבלי שיקבלו תשלום נוסף. כמו כן התלוננו העובדים על קיצוץ בתקציבי הסניפים והחלפת מוצרים ייחודיים ב"מוצרי מיינסטרים רגילים".

על רקע טענות עובדי הול פודס, אמזון דיווחה כי תעלה את שכר המינימום לעובדיה בארה"ב ל־15 דולר לשעה ובבריטניה ל־9.70 ליש"ט, במהלך שישפיע על כ־380 אלף עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות