אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחקיר של הניו יורק טיימס: "טראמפ סייע לאביו להעלים מסים וקיבל במתנה 413 מיליון דולר" צילום: גטי אימג'ס, שאטרסטוק

תחקיר של הניו יורק טיימס: "טראמפ סייע לאביו להעלים מסים וקיבל במתנה 413 מיליון דולר"

תחקיר של הטיימס מנתץ את טענת טראמפ כי "הפך הלוואה של מיליון דולר לאימפרייה של 10 מיליארד דולר" וחושף כיצד קיבל מהוריו לאורך השנים סכומי כסף עצומים. בגיל 3 קיבל טראמפ מאביו "200 אלף דולר לשנה" ובגיל 8 "כבר הפך למיליונר". כשהיה בן 17 נתן לו אביו במתנה "בניין שכלל 52 דירות". רשויות המס בניו יורק: "בוחנים את הטענות להונאה"

02.10.2018, 23:37 | שירות כלכליסט

תחקיר רחב היקף שפירסם "ניו יורק טיימס" הערב חושף כיצד נשיא ארה"ב היה שותף לאורך השנים להונאות מס לכאורה, שסייעו לו לקבל במתנה מהוריו מאות מיליוני דולרים והפכו אותו לאדם עשיר מאוד.

על פי התחקיר, בשונה מטענתו של טראמפ כי עשה את כל הונו בעצמו, אביו פרד נתן לו סכומים עצומים של כסף לאורך ימי חייו ומילא תפקיד מכריע - גדול בהרבה מכפי שידוע היה קודם לכן - בהפיכתו של טראמפ לאדם עשיר מאוד.

קראו עוד בכלכליסט

כך למשל, נטען בתחקיר כי טראמפ הרוויח 200 אלף דולר לשנה מהאימפריה של אביו פרד עוד לפני שמלאו לו שלוש (!). כשהיה בן 8 כבר הפך למיליונר, וכשהיה בן 17 אביו נתן לו את הבעלות החלקית על בניין שכלל 52 יחידות דיור. זמן קצר לאחר שסיים טראמפ את הקולג', הוא קיבל מאביו "עזרה פיננסית" של מיליון דולר בשנה. סכומי הכסף הלכו וגדלו לאורך השנים ליותר מ-5 מיליון דולר בשנה, כשטראמפ היה בשנות הארבעים והחמישים שלו.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

בתחקיר - המבוסס על שורה של רשומות פיננסיות - נטען כי טראמפ סייע להוריו להעלים מס וביצע אקטים שהינם "על סף הונאה". הוא וקרובי משפחה נוספים, כך נטען, הקימו תאגידים פיקטיביים שהיו "מסווה למיליוני דולרים שקיבלו במתנה מהוריהם".

בסך הכל, טראמפ קיבל לפחות 413 מיליון דולר מאימפריית הנדל"ן של אביו. זאת, בשונה מכפי שטען טראמפ לאורך השנים כי "הפך הלוואה של מיליון דולר מאביו לאימפריה של 10 מיליארד דולר".

 

העיתון מצטט מומחי מס שטוענים כי קיים ספק בכך שממצאי התחקיר יובילו לאישומים פליליים נגד הנשיא, היות שרוב המעשים נעשו ממילא לפני זמן רב, במהלך שנות התשעים.

 

עם זאת, לפני זמן קצר הגיבו רשויות המס בניו יורק לממצאי התחקיר ומסרו לאתר CNBC כי הם "בוחנים את הטענות להונאה מצדו של טראמפ, כפי שעלו בתחקיר, וינקטו בכל דרכי החקירה הראויות".

בתגובה שמסר לטיימס עורך דינו של טראמפ צ'רלס הארדר הוא הכחיש כל טענה להונאה והתחמקות מתשלום מס מצדו של טראמפ ואמר כי "העובדות שעליהן ביסס הטיימס את ההאשמות שלו הן לא נכונות באופן קיצוני".

קצינת העיתונות של הבית הלבן שרה שרה הקאבי גיבתה את טענותיו של טראמפ על עושרו. היא אמרה כי הוא נטל הלוואה של מיליון דולר מאביו והחזיר אותה בחזרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
העלמות מס
עד לפני המלחמה בהון השחור הגלובלית בשנים האחרונות כמעט כל בעל הון בכל העולם ניצל את הפרצות בחוק וכן בנוסף אפשרויות לא חוקיות להגדיל את הונו . הכי קל היה להתעשר פעם רשויות המס לא בדקו לעומק מהיכן מקור הכסף , ואיך הגיע , כתוצאה מחוקים מעוותים וחלולים ובלתי נאכפים וכן בחזקת הון שלטון , מי שהיה פושע ופורע חוק התעשר והיום ידו על העליונה וחי כמו מלך הוא ילדיו נכדיו וניניו , ומי שפעל עפ"י חוק כיבד את החוק חי היום מהיד לפה ובעתיד הלא רחוק יהפוך לעבד במסווה של הדמוקרטיה ובחסותה . עוד ימים יגידו לכל הנאיבים והאופטימים .
דניו  |  03.10.18
לכל התגובות