אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדען הראשי לשעבר בישראל יקבל תואר אזרחות כבוד בסין

המדען הראשי לשעבר בישראל יקבל תואר אזרחות כבוד בסין

ד"ר שוקי גלייטמן, המוביל את קבוצת ההשקעות המשותפת של ישראל וגוואנגז'ו, יהיה איש העסקים הראשון שמקבל תואר אזרח כבוד בסין - על תרומתו בהקמה ופיתוח מערכת עסקית פעילה בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים

03.10.2018, 14:11 | מיקי גרינפלד
ד"ר שוקי גלייטמן, לשעבר המדען הראשי ומנכ"ל משרד התעשייה והמסחר, הוא איש-העסקים הישראלי הראשון שיקבל תואר של אזרח כבוד בסין. אזרחות הכבוד תוענק על ידי העיר גוואנגז'ו בטקס רשמי אשר יערך ב-22 בנובמבר הקרוב כאות הערכה לתרומתו של גלייטמן - לסין בכלל ולעיר גוואנגז'ו בפרט, בפיתוח ובניית מערכת עסקית מלאה בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים.  

קראו עוד בכלכליסט

שוקי גלייטמן שוקי גלייטמן שוקי גלייטמן

גוואנגז'ו, העיר השלישית בגודלה בסין, עם מעל 20 מליון תושבים, ממוקמת בדרום סין (במרחק של כ-45 דקות נסיעה ברכבת מהונג קונג). זוהי עיר הבירה של פרובינציית גוואנגדונג (העשירה ביותר בסין) שבתחומיה חיים כ-110 מליון תושבים והתמ"ג שלה עומד על 1.3 טריליון דולר. בשנת 2008 הכריזה ממשלת סין על גוואנגז'ו כ"עיר מרכזית לאומית" ובכך הקנתה לה מעמד מיוחד כאחת הערים שעליהן מוטלת המשימה לחבר את סין לערים מרכזיות אחרות בעולם ולהוביל את תנופת החדשנות והטכנולוגיה.

השאיפה הגדולה של גוואנגז'ו בשנים אלה היא להחליף את הכלכלה המסורתית והתעשייתית בכלכלה מבוססת טכנולוגיה מתקדמת. במסגרת זו החליטה העיר (בין היתר) לפתוח נציגויות כלכליות בשני מקומות מחוץ לסין, בסילקון ואלי שבקליפורניה ובעיר תל אביב בישראל. לעבר היעד. ד"ר גלייטמן מביל כיו"ר את הנציגות המשותפת בישראל (לצד המנכ"לית עו"ד לירז גבע).

במקביל הוביל גלייטמן את הקמת אחת מקרנות ההשקעה בביוטק היותר מעניינות שפועלות כיום, המחברת בין מימון סיני, הנהלה ישראלית וחברות מישראל, קרן GIBF (ובשמה המלא - Israel-Guiangzhou Sino Bio-industry Investment Fund). הקרן הוקמה ב-2016 בגיוס של 100 מיליון דולר – ומובילים אותה גלייטמן כיו"ר לצד המנהל אבנר לושי. את הסכום הגדול הזרימה לקרן הממשלה המקומית בגוואנגז'ו לצד שתי חברות ממשלתיות מקומיות, כך שבפועל הבעלים של הקרן הוא הממשל המקומי, אך את מושכות ההובלה העניק הממשל לקבוצה ישראלית.

הענקת אזרחות הכבוד לד"ר גלייטמן בגין פועלו בעיר גוואנגז'ו משקפת את תרומתו ואת תרומת והקבוצה אותה הוא מוביל לעיר ולסין, וכן על החשיבות שסין מייחסת לשיתוף הפעולה עם ישראל, בעיקר בתחומי החדשנות והטכנולוגיה. גלייטמן שימש בעבר כמדען הראשי של ישראל וכן כמנכ"ל משרד התמ"ת והוא מומחה בעל שם עולמי בנושאי מדיניות לאומית בתחומי מו"פ וחדשנות (ומשמש מזה שנים רבות כיועץ בכיר לבנק העולמי בנושאי מדיניות לאומית וכיועץ אסטרטגי). במקביל הוא מכהן מזה עשרים שנה כקונסול הכללי של סינגפור בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות