אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונדה וג'נרל מוטורס מפתחות ביחד רכב אוטונומי צילום: GM

הונדה וג'נרל מוטורס מפתחות ביחד רכב אוטונומי

ההשקעה של הונדה במיזם, בסך 2.8 מיליארד דולר ב-12 השנים הבאות, כוללת תשלום מיידי של הונדה לג'נרל מוטורס של 750 מיליון דולר תמורת 5.7% ממניות Cruise בשליטת GM

03.10.2018, 16:34 | שירות כלכליסט

הונדה רוכשת מניות של Cruise Holdings, בבעלות ג'נרל מוטורס, כחלק מתכנית של יצרניות הרכב היפנית והאמריקאית לפתח ביחד רכב אוטונומי. ההשקעה של הונדה במיזם, בסך 2.8 מיליארד דולר ב-12 השנים הבאות, כוללת תשלום מיידי של הונדה לג'נרל מוטורס של 750 מיליון דולר תמורת 5.7% ממניות קרוז אחזקות.

קראו עוד בכלכליסט

ג'נרל מוטורס מסרה שהשקעתה של הונדה מעלה את הערכת השווי של קרוז לכ-14.6 מיליארד דולר, וזאת לאחר ש"קרן החזון" של סופטבנק כבר השקיעה בה 2.25 מיליארד דולר.

הונדה וג'נרל מוטורס מתכננות לפתח ולבנות ביחד רכב אוטונומי רב-שימושי שמיועד לתפוצה עולמית. הרכב ייוצר במפעלה של ג'נרל מוטורס, למרות שטרם נקבע מועד לתחילת הפצתו של הרכב.

רכב אוטונומי של ג רכב אוטונומי של ג'נרל מוטורס והונדה | צילום: GM רכב אוטונומי של ג

"זהו הצעד ההגיוני הבא ביחסים של ג'נרל מוטורס והונדה, בהינתן עבודתנו המשותפת על כלי רכב חשמליים, והאינטגרציה שלנו עם קרוז", אמרה מנכ"לית ויו"ר ג'נרל מוטורס, מארי בארה. "ביחד נוכל לספק לקרוז את מיומנויות העיצוב, ההנדסה והייצור הטובות בעולם, וכן מערך גלובלי שיוכל לבסס אותה כמובילה בטכנולוגיית רכב אוטונומית בעודה עובדת על מכירת כלי רכב אוטונומיים בקנה מידה רחב".

המהלך מצטרף למגמה הרווחת כיום בכל העולם במסגרתה יצרניות רכב משקיעות מיליארדים רבים בתכניות ארוכות טווח לייצור כלי רכב אוטונומיים. אנליסטים רבים מאמינים שתפוצה נרחבת של רכבים אלה סביר שתתחיל להתרחש ב-2021 או 2022.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות