אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורם טורבוביץ' לא נבחר לדירקטוריון לאומי צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

יורם טורבוביץ' לא נבחר לדירקטוריון לאומי

המשקיעים הזרים הכריעו את גורל ההצבעה לאחר שחברת היעוץ האמריקאית ISS המליצה להתנגד למינויו של טורבוביץ' - הדירקטורים המכהנים שמואל בן צבי ואוהד מראני הועדפו על פניו ונבחרו לכהונה נוספת

04.10.2018, 19:50 | גולן חזני ורחלי בינדמן

בעלי המניות של בנק לאומי דחו ברוב קולות את מינויו של ד"ר יורם טורבוביץ' כדירקטור חיצוני בלאומי והעדיפו על פניו את ד"ר שמואל בן צבי ואוהד מראני, שני דירקטורים מכהנים. המשמעות היא שטורבוביץ', שהיה מועמד להתמנות בהמשך לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבנק, לא יקבל כמובן את התפקיד.   

קראו עוד בכלכליסט

מי שהכריע את גורל ההצבעה היו המשקיעים הזרים המחזיקים במניות הבנק ומהויים רוב באסיפה שהצביעו בהתאם להמלצת חברת הייעוץ האמריקאית iss. "כלכליסט" חשף את חוות הדעת שהמליצה לזרים להתנגד.

ההמלצה של ISS נומקה בצורה יבשה ובפשטות - חברת הייעוץ טענה כי מכיוון שיש רק שני מקומות לאיוש התפקיד ושלושה מועמדים - היא מעדיפה להמליץ על הדירקטורים המכהנים עם הניסיון המוכח בן צבי ומראני על פניו של טורבוביץ'. בה בעת, חברת הייעוץ האמריקאית גלאס לואיס (Glass Lewis) תמכה במועמדותו של טרובוביץ' והמליצה ללקוחותיה לבחור בו כחבר דירקטוריון - עמדה שממנה יוכל לכבוש את תפקיד היו"ר כאמור.

מדובר במבוכה שנייה לוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה שבראשה עמדה עד לאחרונה השופטת איילה פורקצ'יה - אשר סימנה את טורבוביץ' ליו"ר הבא של לאומי. זאת לאחר שהזרים הכשילו גם את המועמד שסימנה הוועדה ליו"ר דיסקונט ירום אריאב.

דירקטוריון לאומי מונה כיום 12 חברים — יו"ר, 5 דירקטורים רגילים, 3 דירקטורים חיצוניים שמונו לפי חוק החברות ו־3 דירקטורים חיצוניים שמונו לפי הוראה 301 בהוראת הניהול הבנקאי התקין. לפי החלטת הפיקוח על הבנקים, יש לצמצם את מספר חברי הדירקטוריון ל־10 בלבד עד יולי 2020. בהתאם לכך, מספר הדירקטורים החיצוניים בכל אחת מהקבוצות יירד ל־2. לכן נבחרו באסיפה שני דירקטורים חיצוניים לפי חוק החברות ושני דירקטורים חיצוניים לפי הוראה 301 - טורבוביץ' התחרה מול בן צבי ומראני על משבצת זו (שכן דירקטורים חיצוניים לפי חוק החברות אינם יכולים לכהן כיו"ר).

יורם טורבוביץ יורם טורבוביץ' | צילום: אוראל כהן יורם טורבוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות