אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים תאפשר למשקיעי הקריפטו להגיש דוחות מתוקנים צילום: עמרי מילמן

רשות המסים תאפשר למשקיעי הקריפטו להגיש דוחות מתוקנים

סמנכ"ל רשות המסים, רו"ח רולנד עם-שלם, אמר כי המשקיעים יוכלו להתייחס למכירה וקנייה של מטבעות ספציפיים; כיום, חישוב המס מבוצע לפי מודל שבו המטבע שנמכר הוא המטבע הראשון שנקנה

04.10.2018, 21:17 | עמרי מילמן
רשות המסים הודיעה כי תאפשר למשקיעי ביטקוין לחשב את הרווח עבור הפעילות שלהם בדרכים שונות. כך אמר סמנכ"ל רשות המסים, רו"ח רולנד עם-שלם, בכנס של פורום חברות הבלוקצ'יין שנערך הערב במתחם ה-Mindspace בתל אביב. לדבריו, "אנחנו לא נתעקש על First In First Out - FIFO - בכפוף לכך שניתן לזהות ספציפית את המטבעות".

לפי ההערכות, מרבית יועצי המס ראו עד כה בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים אחרים כמטבעות שלא ניתן להבחין ביניהם, כך שחישוב המס בוצע על פי מודל שבו המטבע שנמכר הוא המטבע הראשון שנקנה (FIFO); לדברי עם-שלם, חישוב המס המדויק, המתייחס לרווח שנצבר ספציפית לגבי כל מטבע ומטבע, מקובל על רשות המסים.

רולנד עם-שלם, צילום: עמרי מילמן רולנד עם-שלם | צילום: עמרי מילמן רולנד עם-שלם, צילום: עמרי מילמן

ככל הנראה, מי שהגיש דו"חות על פי שיטת ה-FIFO יוכל להגיש דוחות מתוקנים שעשויים להקטין את השומה, להגדיל את הדיווחים, ולהיות מדויקים הרבה יותר.

בתגובה לדברים אמר רו"ח גידי בר זכאי, לשעבר סמנכ"ל רשות המסים: "הכרת רשות המיסים בחישוב רווח מדויק במטבעות דיגיטליים תביא לחישוב מס אמת, מה שיוביל לגבייה מוגברת ורווח של מאות מיליונים למדינה לאורך השנים. הכרה בחישוב מס מדויק תביא לשומות קטנות בשיעורים גבוהים של עד רבע מגובה השומה המקורית, שכן אנחנו יכולים היום לאתר ספציפית את המטבע שנקנה ונמכר ולחשב את הרווח המדויק לגביו ולא להשתמש בשיטות של הערכת רווח כגון FIFO".

גידי בר זכאי, צילום: נתי הורטיג גידי בר זכאי | צילום: נתי הורטיג גידי בר זכאי, צילום: נתי הורטיג

תומר רביד, מנכ"ל בלוקסטקס וממייסדי החברה שעוסקת בהגשת דו"חות משקיעי מטבעות דיגיטליים לרשויות המס: "לא יהיה הבדל בסכום המס שישולם בין שיטות המיסוי FIFO ו-LIFO. זה רק עניין של דחיית תשלומי המס. גם כיום מקבלים משקיעי קריפטו החזרי מס. לא מעט מלקוחותינו קיבלו בשיטת ה-FIFO החזרי מס.

"רשות המסים אמרה שהיא מוכנה לקבל שיטות חישוב נוספות על FIFO. אנחנו, למשל, מאפשרים במערכת מספר שיטות חישוב, אשר מתאימות למשתמשים שונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות