אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם הבוקר: עיכובים בטיסות אל על; רש"ת: "החברה משבשת הפעילות בנתב"ג" צילום: סיוון פרג'

גם הבוקר: עיכובים בטיסות אל על; רש"ת: "החברה משבשת הפעילות בנתב"ג"

בחברה אמרו אתמול כי העיכובים בטיסות נגרמו כתוצאה מכמה תקלות טכניות; רשות שדות התעופה: "השיבושים גורמים לנו להוצאות מיותרות"; אל על: "לא האשמנו את רש"ת בעיכובים"

05.10.2018, 07:39 | תומר הדר

מספר טיסות אל על עדיין מתעכבות מאז אתמול בלילה - כך עולה מלוח הטיסות נכון לשעות הבוקר המוקדמות. כך, למשל טיסת אל על שהיתה אמורה להמריא מעט אחרי חצות למיאמי ארה"ב טרם המריאה כמו גם טיסות נוספות לקייב ולרומא. טיסה נוספת, לסופיה בולגריה מתעכבת גם היא.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הדגישו גורמים בחברה כי העיכובים בטיסות נגרמו כתוצאה מכמה תקלות טכניות במטוסים. לפי הודעת אל על מאתמול, "בשל סיבות מבצעיות חלים היום עיכובים במספר טיסות. החברה עושה כל שביכולתה כדי להוציא את הטיסות בהקדם האפשרי. אנו מתנצלים מאוד על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו. אל על מבקשת להבהיר כי הפרסומים בחלק מכלי התקשורת לפיהם העיכובים בטיסות מקורם ביחסי עבודה בחברה משוללי כל יסוד ואין להם אחיזה במציאות. הנהלת אל על מביעה הערכה ומודה לצוותי האוויר ובראשם לטייסים ולצוותי הקרקע על התגייסותם המלאה להוצאת הטיסות לדרכן לאלתר".

מסר פייסני זה אינו מקרי: שיחות הגישור בין טייסי אל על לבין החברה על הסדרת תנאי ההעסקה נכנסות בחודש זה לישורת האחרונה לקראת מיסוד מלא עם כניסתן לתוקף של ה-FTL, תקנות תעופה חדשות המסדירות את מעמד הטייסים, בין היתר מבחינת שעות עבודה מותרות.

רשות שדות התעופה (רש"ת) מסרה אתמול כי "נדהמנו הערב לשמוע שהכישלונות החוזרים ונשנים בשנים האחרונות של אל על בדירוגה הנמוך בדיוק המבצעי והקשיים באיוש צוותי טיסות מאז שעות הבוקר יוחסו לנתב"ג. לאורך השנה האחרונה פגעו השיבושים באל על הן בדיוק המבצעי של החברה והן בדיוק המבצעי של נתב"ג, נמל הבית ממנו יוצאות טיסות החברה. רשות שדות התעופה רואה בחומרה את הפגיעה בציבור הנוסעים של אל על שמשבשת את הפעילות המבצעית של השדה וגורמת להוצאות מיותרות לרש"ת. מיותר לציין כי כל מאות הטיסות של למעלה מ-120 החברות הפועלות בנתב"ג יצאות בזמן".

יש לציין כי למרות הודעת רשות שדות התעופה, בפועל לא נשמעו הצהרות מפי אל על המאשימות את רשות שדות התעופה, מכאן שמדובר בסוג של אזהרה מרומזת לחברה מחשש פן דירוגו של נתב"ג ייפגע מבחינת דיוקי טיסות.

בנוגע להאשמותיה של רשות שדות התעופה, מסרה אל על כי "החברה מעולם לא האשימה אף אחד. הדברים לא היו ולא נבראו".

אל על, צילום: סיוון פרג אל על | צילום: סיוון פרג' אל על, צילום: סיוון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
לא טס באל על בכל.מחיר
החברה הכי גרועה בעולם ,והיא רק נופלת מיום ליום ועדיין לא תופסת את העניין שכמעט אף.ישראלי לא עולה על הטיסות שלהם , בושה וחרפה . הצרות , הטענות ,והפאדיחות,והתקלות לא נגמרות אצלם ,ועוד יש להם החוצפה לדפוק מחירים הזויים שבמחיר טיסה לאירופא צד אחד אני יכול לטוס עם עוד 4 חברים הלוך חזור כולל מלון ..
משה  |  06.10.18
לכל התגובות