אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי החגים - מחסור במוצרי חלב ברשתות השיווק צילום: מיקי נעם אלון

אחרי החגים - מחסור במוצרי חלב ברשתות השיווק

מחסור נרשם בחמאה, יוגורט, גבינה לבנה ובחלב לשתייה. הסיבה - מיעוט ימי עבודה בספטמבר. הערכות - החוסרים יושלמו בימים הקרובים

05.10.2018, 16:18 | נורית קדוש

למרות שחגי תשרי הסתיימו והמשק חזר לשגרה כבר ביום שלישי, השפעתם ניכרת בחנויות. מחסור ניכר במוצרי חלב ובעיקר בחלב לשתייה, יוגורט, חמאה וגבינה לבנה ברשתות השיווק.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה למחסור נעוצה במיעוט ימי הייצור במהלך חודש ספטמבר, בשל עיתוי החגים שחלו באמצע השבוע. ההערכות הן כי החוסרים יושלמו במלואם כבר בימים הקרובים. במחלבות טוענים כי קווי הייצור עובדים בתפוקה מלאה מאז יום שני בערב, בכדי להשלים את החוסרים בהקדם.

מוצרי חלב מוצרי חלב מוצרי חלב

מתנובה נמסר: "המחסור בחלב נגרם עקב מיעוט ימי העבודה בשל סמיכות חג הסוכות לשבת וכן בשל ביקוש גבוה. תנובה עושה את מירב המאמצים כדי לתגבר את הייצור ולהשלים את החוסרים מוקדם ככל האפשר".

משטראוס נמסר כי "עקב מיעוט ימי יצור בתקופת החגים יש מחסור זמני בחלב יטבתה, קוטג' ודנונה עם תוספות של שטראוס. המחלבות עובדות על מנת להשלים את החוסרים בימים הקרובים".

משופרסל נמסר: "החוסרים במוצרי החלב בחנויות נובעים מחוסרים אצל היצרנים בכל השוק וזאת לאור אי חזרה לאספקה מלאה של הספקים לאחר החגים". בשופרסל ציינו כי ניתן לרכוש מוצרים של המותג הפרטי של הרשת בחלב בהם לא נרשם מחסור.

מחסור גם בעוף טרי

מיעוט ימי הייצור הוביל במהלך החג וביומיים שלאחריו למחסור גם בעופות טריים, ובחלק מהרשתות אף הציעו למכירה מוצרי עוף קפואים, כיוון שלא ניתן היה לספק את הביקוש שעולה בתקופת חג בעזרת תוצרת טרייה מועטת יחסית שניתן היה לייצר במגבלת הזמן שיצר החג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות