אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניליוור נסוגה: לא תעביר את משרדיה מבריטניה להולנד צילום: בלומברג

יוניליוור נסוגה: לא תעביר את משרדיה מבריטניה להולנד

הסיבה: התנגדות עזה של בעלי מניותיה בבריטניה. ההחלטה זכתה לתגובות חיוביות, בין היתר מצדו של ראש העיר של לונדון סאדיק קאן

05.10.2018, 18:47 | שירות כלכליסט

חברת יוניליוור נסוגה מכוונתה להעביר את משרדיה להולנד, לאחר גל התנגדויות לכך מצד בעלי מניותיה בבריטניה, כך מדווח אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

החברה החליטה לפרק את המבנה האנגלי-הולנדי שלה בעקבות סקירה עסקית מעמיקה שבוצעה בעקבות ההשתלטות הכושלת של קראפט-היינץ בשנה שעברה. מטרת התוכנית הייתה להפוך את החברה ליותר יעילה על רקע שוק הצרכנים המשתנה במהירות. אך יונילבר הודיעה שהיא מכירה בכך שהרעיון לא זכה לתמיכה מצד קבוצה משמעותית של בעלי מניות ולכן היא החליטה לסגת ממנו.

"הדירקטוריון ישקול כעת את צעדיו הבאים וימשיך לעדכן בהם את בעלי המניות", כך אמר יושב ראש יוניליוור מאריין דקרס. הוא הוסיף שהחברה תמשיך בתוכניתה לבטל את מניות ההעדפה ההולנדיות שלה (Dutch preference shares).

מוקדם יותר השבוע חברת הייעוץ PIRC המליצה לבעלי המניות להצביע נגד המהלך המתוכנן, שהיה אמור להוציא את החברה המייצרת בין היתר את גלידת בן אנד ג'ריס ואת סבוני דאב ממדד ה-FTSE100.

מפעל של החברה, צילום: בלומברג מפעל של החברה | צילום: בלומברג מפעל של החברה, צילום: בלומברג

בספטמבר איימה חברת M&G Investments להצביע נגד החלטתה של יוניליוור לנטוש את בסיסה בלונדון לטובת חברת אחזקות הולנדית. היום שחררה החברה הצהרה בזו הלשון: "אנחנו שמחים שיוניליוור הטתה אוזן לבעלי המניות שלה והחליטה לסגת מתוכניתה. הדבר ממחיש את הערך של מנהלי נכסים שמתערבים באופן אקטיבי בחברות שבהן הם מושקעים".

לברכות על ביטול המהלך הצטרפו משקיעים נוספים ביוניליוור, ביניהם חברת ניהול ההשקעות Columbia Threadneedle שמחזיקה במניות בשווי 144 מיליון דולר, חברת ניהול ההשקעות Aviva שמחזיקה במניות בשווי 9 מיליון דולר, ואף ראש העיר של לונדון סאדיק קאן, שהוסיף ואמר שלהחלטה לא היה קשר להתנהלותה של ממשלת בריטניה בנוגע לברקזיט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות